Zwyciężą po raz dziewiąty?W nadchodzący piątek na stadionie im. Alfreda Smoczyka, Fogo Unia Leszno zmierzy się w ramach 10 kolejki PGE Ekstraligi z forBET Włókniarzem Częstochowa.

Kibice jeszcze nie ochłonęli po żużlowym klasyku, a już jutro będą mieli ponowną okazję, by dopingować swoją drużynę w drodze po kolejne zwycięstwo. Naprzeciwko Byków staną żądne rewanżu Lwy.

Częstochowianie mają do wyrównania rachunki z mistrzem Polski. W maju przegrali na swoim torze z leszczynianami aż 31:59. Oprócz Leona Madsena, w ekipie spod Jasnej Góry próżno było szukać mocnych punktów. Podopieczni Piotra Barona nie mieli litości i obnażyli wszystkie słabości przeciwnika. Od tamtego meczu zmieniło się niewiele. Zespół Marka Cieślaka wciąż ma spore problemy z ustabilizowaniem dyspozycji. Przed tygodniem forBET Włókniarz wysoko przegrał we Wrocławiu z Betard Spartą 34:56. Obecnie z 9 oczkami zajmuje piąte miejsce w tabeli. Jeśli na poważnie myśli o awansie do fazy play-off musi zacząć wygrywać, i to najlepiej od zaraz.

Gości czeka jednak mission impossible. Biało-niebiescy, poza remisem w Grudziądzu, są nieomylni. Można śmiało powiedzieć o nich nieziemscy, ponieważ dawno nie było takiego klubu, który zdominowałby w taki sposób rozgrywki. Wszyscy zawodnicy prezentują się wyśmienicie. Jeśli ktoś ma słabszy dzień, tak jak chociażby ostatnio Brady Kurtz, od razu dziury łatają juniorzy Bartosz Smektała i Dominik Kubera. Młodzi brylują nie tylko w Polsce, ale i w Szwecji, czy zawodach rangi międzynarodowej, co potwierdzili podczas 1. rundy IMŚJ w Lublinie. Na uwagę zasługuje też solidna jazda Emila Sayfutdinova, Piotra Pawlickiego i Janusza Kołodzieja. Mając w swoich szeregach takie trio, Fogo Unia może być spokojna o wynik.

Jaki przebieg będzie miało to spotkanie? Czy gospodarze znowu odprawią z kwitkiem kolejnego rywala? To wielce prawdopodobne, biorąc pod uwagę potencjał kadrowy jednych i drugich. Każdy inny rezultat, aniżeli triumf miejscowych będzie odbierany jako sensacyjny. Wszystkich sympatyków serdecznie zapraszamy na stadion. Początek zawodów od godziny 18:00.

Awizowane składy:

forBET Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Paweł Przedpełski
3. Adrian Miedziński
4. Matej Zagar
5. Fredrik Lindgren
6. Jakub Miśkowiak
7. Michał Gruchalski

Fogo Unia Leszno:
9. Emil Sayfutdinov
10. Brady Kurtz
11. Jarosław Hampel
12. Janusz Kołodziej
13. Piotr Pawlicki
14. Dominik Kubera
15. Bartosz Smektała