Zwycięstwo z nerwową końcówkąKolejne zwycięstwo mają na swoim koncie leszczyńscy szczypiorniści. Real Astromal Leszno pokonał na wyjeździe UKS Dziewiątkę Legnica 23:22.

Dziewiątka to drużyna, która z zerowym dorobkiem plasuje się na dnie ligowej tabeli. Gospodarze swoich szans na pierwsze punkty starali się szukać w starciu z podopiecznymi Macieja Wieruckiego. W tym spotkaniu prowadzili tylko przez chwilę. Leszczynianie bardzo szybko opanowali jednak sytuację i zbudowali kilkubramkowe prowadzenie. Do przerwy wynik brzmiał 14:9 dla Real Astromal Leszno.

Po wznowieniu przewaga leszczynian wzrosła jeszcze bardziej i wydawało się, że ten mecz jest już rozstrzygnięci. Po stronie naszego zespołu na parkiecie pojawili się zmiennicy i gospodarze zaczęli odrabiać straty. Końcówka była bardzo nerwowa, ale zespół prowadzony przez Macieja Wieruckiego nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa.

Bramki dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Meissner – 6, Płaczek – 5, Jaśkiewicz – 4, Łuczak, Frieske i Szczepanek- po 2, Skorupiński i Nowak – po 1.