Zwycięstwo w Pucharze

W środę spotkanie II rundy Pucharu Polski rozegrali leszczyńscy koszykarze. Jamalex Polonia 1912 wygrała na wyjeździe z Kotwicą 50 Kołobrzeg 77:68.

Pomimo osłabień kadrowych, podopieczni Marka Lebiedzińskiego ograli rywala na jego terenie. Okrojny zespół, w którym zabrakło między innymi Jakuba Gadomskiego i Przemysława Hajnsza, spisał się świetnie i pewnie awansował do turnieju final four. Leszczynianie, już po pierwszej kwarcie prowadzili 24:19. W drugiej, powiększyli przewagę do dziewięciu punktów i do przerwy wynik brzmiał 43:34. W trzeciej ćwiartce, goście kontynuowali założony plan i konsekwentnie trafiali do kosza więcej razy niż Kołobrzeg. Ostatnią partię przyjezdni przegrali, ale nieznacznie i w ostateczności odnieśli zwycięstwo nad miejscowymi 77:68.

Kołobrzeg – Leszno 68:77 (19:24, 15:19, 15:21, 19:13)

Punkty dla Jamalexu Polonii 1912 zdobywali: Łukomski 15, Krówczyński 14, Rutkowski 13, Jankowiak 12, Mowlik i Zubik po 7, Malinowski 5, Sobiech 4.