Zwycięstwo szczypiornistów

W spotkaniu 9. kolejki I ligi piłkarzy ręcznych, Arot Astromal Leszno wygrał z OKPR Warmią Traveland 33:31. Dla podopiecznych Ryszarda Kmiecika było to trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

W sobotni wieczór do Hali Trzynastka zawitała drużyna z Olsztyna, która po ośmiu meczach plasowała się na piątym miejscu z 10 punktami. Arot Astromal z 4 punktami na koncie zajmował odległą, dziesiątą pozycję. Mający spore problemy kadrowe zespół leszczyński rozpoczął starcie z wielkim animuszem i chęcią zwycięstwa. Gospodarze dotrzymywali kroku silnemu rywalowi i ani na moment nie zwalniali tempa. W pierwszej połowie podopieczni Ryszarda Kmiecika prezentowali się zgoła odmiennie, niż we wcześniejszych konfrontacjach z Wolsztynem, czy Legionowem, i schodzili do szatni przy niewielkim prowadzeniu 14:13. Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Miejscowi wreszcie zaimponowali skutecznością, a w bramce świetnie spisywał się Dominik Maziarz, dzięki czemu wyraźnie odskoczyli Warmii Traveland. W końcowych minutach leszczynianie popełnili sporo błędów a goście skrzętnie to wykorzystali, brylując w kontratakach. Na odrobienie strat zabrakło jednak czasu i ostatecznie przyjezdni przegrali 31:33.

Bramki dla Arotu Astromalu Leszno zdobywali: M. Wierucki 9, Nowak i Giernas po 6, Przekwas 5, Meissner 3 oraz E. Szkudelski i Maleszka po 2.