Zwycięstwo po dogrywce

Kolejny emocjonujący mecz obejrzeli kibice żeńskiej koszykówki w Lesznie. MKS Tęcza pokonała po bardzo emocjonującym meczu MUKS Poznań 56:50. Losy meczu rozstrzygnęła dopiero dogrywka. 

Niedzielny pojedynek w hali Trapez lepiej rozpoczęły miejscowe. Inauguracyjną kwartę leszczynianki wygrały 11:5 i wszystko było na najlepszej drodze, by dwa punkty pozostały w Lesznie. W kolejnych odsłonach łatwo jednak nie było. Przyjezdne starały się odrobić straty i przez długi okres traciły zaledwie kilka oczek, cały czas będąc w kontakcie.

MUKS grał bardzo agresywnie w obronie, stosując pressing już na połowie przeciwnika. Taktyka przyniosła skutek. Na 4 minuty przed końcem spotkania przyjezdne doprowadziły do remisu i wszystko miało rozstrzygnąć się w końcówce. Doskonałą okazję, by znów – podobnie jak w poprzednim pojedynku zostać bohaterka spotkania miała Jagoda Iradzka. Przy stanie 41:41 nasza zawodniczka zmarnowała jednak dwa rzuty osobiste. Na szczęście kilku sekund posiadania piłki nie wykorzystały przeciwniczki i doszło do dogrywki. W tej zdecydowanie lepsze były już leszczynianki, które pokonały poznańską ekipę w stosunku 56:50.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywały: Moszak 15, Kubicka 13, Krysiewicz 12, Skrzypińska 8, Iradzka i Szymczak – po 4. Niedzielny pojedynek w hali Trapez był ostatnim w tym roku. Kolejny mecz 6 stycznia, a rywalem ekipy Krzysztofa Zajca będzie Maximus Kąty Wrocławskie.

Daniel Nowak