Zwycięstwo nad Obrą

Po trzech meczach bez zwycięstwa, Polonia 1912 Leszno wreszcie przełamała się, wygrywając na wyjeździe derby z Obrą 1912 Kościan 2:0.

Spotkanie zaczęło się znakomicie dla leszczynian, który już po kwadransie gry wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się niezawodny w ostatnim czasie Artur Krawczyk, wykorzystując dokładne zagranie Jakuba Reraka. Obra próbowała szybko odpowiedzieć, ale to się nie udało. Szczególnie aktywny w szeregach gospodarzy był były gracz Polonii, Hubert Olszak. Do przerwy utrzymał się jednak korzystny rezultat dla gości. W drugiej odsłonie przewagę optyczną miała drużyna przyjezdna. Na drugiego gola trzeba było jednak poczekać aż do 85. minuty. Wtedy to do siatki z dobitki trafił Michał Płocharczyk. Ostatecznie podopieczni Waldemara Jędrusiaka zasłużenie wygrali w Kościanie 2:0.