Zwycięstwo na osłodę

Zwycięstwem 2:0 sezon zakończyli piłkarze Polonii 1912 Leszno. Dla gospodarzy triumf nad imienniczką z Kępna jest zwycięstwem na osłodę bowiem leszczynianie opuszczają szeregi ProEko IV ligi.

Pierwsza połowa nie przysporzyła wielu emocji. Okazji do zdobywania bramek było niewiele, a jeśli już widzieliśmy akcje ofensywne, to w obu ekipach brakowało dokładności przy ostatnim podaniu, a co za tym wykończenia.

Obraz gry uległ zmianie w drugiej połowie. Kilka minut po wznowieniu miejscowych na prowadzenie wyprowadził Michał Płocharczyk, który po rzucie rożnym umieścił piłkę w siatce. W 55. minucie, również po stałym fragmencie doskonałą okazję miał nabiegający Tomasz Wiśniewski, ale zabrakło szczęścia. W dalszej fazie leszczynianie zagrozili rywalom jeszcze dwukrotnie, przy czym raz piłka trafiła w poprzeczkę. Kropkę nad “i” postawił w 82. Karol Smoła, który ustalił wynik tego spotkania na 2:0.

Zwycięstwo z pewnością cieszy, natomiast niewiele daje. Polonia 1912 Leszno żegna się z ProEko IV ligą. Szkoda, bo to zespół, który z pewnością stać było na utrzymanie. Tym bardziej, że co najmniej kilka punktów w ostatnich minutach.

Polonia 1912 Leszno – Polonia Kępno w obiektywie