Zwycięstwo na koniec rokuIdealny prezent pod choinkę zafundowali sobie i swoim kibicom siatkarze UKS 9 Leszno. Nasz zespół rozgromił na wyjeździe ostatnią drużynę ligowej tabeli Amber Kalisz 3:0. 

Leszczynianie pomimo braku m. in. Bartosza Kokocińskiego oraz Bartosza Gadkowskiego, już od pierwszych piłek potwierdzili swoją dominację na parkiecie hali w Kaliszu. Pierwszego seta nasz zespół rozstrzygnął na swoją korzyść w ekspresowym tempie wygrywając 12:25. Bliźniaczo podobna była druga partia, w której podopieczni trenera Jarosława Borowskiego oddali rywalom tylko 16 punktów. Nieco rozluźnieni ogromną przewagą zawodnicy Dziewiątki na niewiele więcej pozwolili swoim przeciwnikom w trzeciej i jak się później okazało ostatniej części spotkania. Nasz team zwyciężył 21:25 dzięki czemu kolejne trzy punkty powędrowały na konto UKS 9.

Już siódmego stycznia kibiców siatkówki z Leszna zapraszam na spotkanie z SPS-em Słupca, które może mieć decydujący wpływ na awans naszych zawodników do fazy play off.

Amber Kalisz 0:3 UKS 9 Leszno (12:25, 16:25, 21:25)

Kamil Kuśnierek