Zwycięstwo na inaugurację

W inauguracyjnym spotkaniu II ligi futsalu Grupa Inwestycyjna Malepszy Futsal Leszno pokonał w Poznaniu tamtejszy Kowalski Team 4:1.

Leszczynianie jechali do stolicy Wielkopolski z wolą zwycięstwa. Do inauguracyjnego spotkania przystępowali w najsilniejszym składzie.

Pierwsze fragmenty meczu to zdecydowanie lepsza postawa beniaminka. Już w 4 minucie, mogło być 1:0 dla Poznania, jednak znakomitym refleksem popisał się Dominik Sadowski, który wybronił strzał Mateusza Krajnika. Po kilku nieudanych akcjach, tempo opadło. Żaden z zespołów nie miał za bardzo pomysłu na grę. W 14 minucie, swoją szansę ponownie zwietrzył Krajnik, marnując przysłowiową "setkę". Gdy wydywało się, że obie drużyny zejdą na przerwę przy bezbramkowym remisie, przyjezdni przeprowadzili ładną akcję kombinacyjną, po której padł gol do szatni. Na listę strzelców wpisał się Jakub Przymus.

Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, od natarcia rozpoczął Kowalski Team. Po 120 sekundach mógł być remis, lecz piłka po strzale Mikołaja Hoffmanna zatrzymała się na słupku. Nieco później, gości nękał najbardziej aktywny w szeregach miejscowych, Filip Mójta. Jego uderzenia dwukrotnie odbijał niesamowity tego dnia Sadowski. Niestety, w 28 minucie, leszczyński bramkarz musiał skapitulować. Po zamieszaniu, piłkę z bliskiej odległości do siatki wpakował Leszek Kowalski. Wynik 1:1 utrzymywał się aż do 35 minuty. Wtedy to, podopieczni Tomasza Krysiaka i Krzysztofa Kaczmarzyka odzyskali prowadzenie. Kapitalnie z dystansu przymierzył Jakub Molicki i pokonał Adama Lisieckiego. Poznaniakom, szansę na choćby punkt w tym starciu, wybił z głowy Patryk Przymus. Na dwie minuty przed końcową syreną, nowy nabytek naszej ekipy, perfekcyjnie wykończył kontratak. Rezultat na 4:1 dla gości ustalił w 40 minucie Damian Drewnowski.

GI Malepszy Futsal Leszno: Sadowski, Twardowski – Chmielewski, Drewnowski, P. Przymus, J. Przymus, Molicki, Janowicz, Walczak, Szafrański, Łukawy

Kowalski Team Poznań: Lisiecki, Wrzesiak – Górzy, Borski, Hoffman, Janas, Kowalczyk, L. Kowalski, P. Kowalski, Krajnik, Mójta, Sieńkowski

Łukasz Kaczmarek