Zwycięstwo i remis w Zaborowie

W sobotę na kompleksie boisk im. Zdzisława Adamczaka odbyły się kolejne mecze w ramach Wielkopolskiej Ligi Juniorów. W sumie w Lesznie pozostały 4 punkty.

O godzinie 11:00 mecz z Górnikiem Konin rozpoczęli juniorzy starsi Polonii 1912 Astromal Leszno. Miejscowi doskonale otworzyli pojedynek, już w 8 minucie strzelając pierwszą bramkę. Tuż przed gwizdkiem, kończącym pierwszą połowę, leszczynianie podwyższyli na 2:0. Po zmianie stron optyczna przewaga była już po stronie Górnika. Zespół gości prezentował się dużo lepiej aniżeli w pierwszej połowie. Dobry okres gry zaowocował golem. Gracze trenera Jerzego Radojewskiego nie pozwolili sobie jednak wydrzeć trzech punktów, zwycięstwo pieczętując bramką w ostatniej minucie meczu. Ostatecznie padł rezultat 3:1.

W kolejnym pojedynku na boisko wyszli juniorzy młodsi, którzy z pewnością liczyli, że kolejne 3 punkty zostaną w Lesznie. Wymagający zespół z Konina postawił jednak twarde warunki gry. Mimo prowadzenia polonistów, grający niezwykle konsekwentnie koninianie zdołali wyrównać, a potem strzelić bramkę dającą prowadzenie. Odpowiedź piłkarzy Grzegorza Posikaty na drugiego gola przyjezdnych była jednak natychmiastowa. W rezultacie 2:2 sprawiło, że obie ekipy punktami musiały się podzielić, co z pewnością nie cieszy żadnej z drużyn.