Zwycięskie zakończenie rundy

Kapitanie pierwszą rundę rozgrywek I ligi zakończyli leszczyńscy piłkarze ręczni. Real Astromal wysoko pokonał na własnym parkiecie Warszawiankę Warszawa 36:24.

Pierwsze minuty były bardzo zacięte. Real Astromal nie mógł odskoczyć gościom. Warszawianka dzielnie trzymała kontakt z naszą drużyną. Po 10 minutach na tablicy wyników widniał remis. Końcówkę pierwszej połowy lepiej rozegrali gospodarze i to oni schodzili do szatni z prowadzeniem 15:12. W drugiej połowie obejrzeliśmy kompletnie inne oblicze leszczyńskiej ekipy, która rzucała bramki, jak natchniona. Klub ze stolicy Polski nie zagroził ani na moment podopiecznym Ryszarda Kmiecika. W ostateczności miejscowi odnieśli wysokie zwycięstwo 36:24.

Bramki dla Realu Astromali zdobywali: M. Wierucki 8, J. Wierucki 6, Wesołek i Przekwas po 5, H. Szkudelski i Krystkowiak po 3, Misiaczyk i Maleszka po 2 oraz Wąsiewicz i Giernas po 1.