Zwycięskie obchody

W meczu z okazji obchodów 100-lecia klubu Polonii 1912 Astromal Leszno, podopieczni Aleksieja Tiereszczenki pewnie pokonali Pogoń Lwów 3:0. Spotkanie było doskonałą okazją do wyróżnienia byłych piłkarzy leszczyńskiego zespołu.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze, którzy już w 5. minucie objęli prowadzenie, po mocnym strzale pod poprzeczkę Adriana Jakubowskiego. W odpowiedzi, goście oddali niecelne uderzenie zza pola karnego, po świetnie rozegranym rzucie rożnym. Dobrą szansę lwowianie zmarnowali w 24. minucie, kiedy to futbolówka minęła o centrymety bramkę strzeżoną przez Marka Zatora. W końcówce pierwszej odsłony gola na 2:0 mógł zdobyć Marcin Grabski, jednak piłka po jego lobie znalazła się na górnej siatce.

Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, od gola mogli rozpocząć leszczynianie. Po kombinacyjnej akcji w środku pola, Tomaszowi Malinowskiemu nie udało się przechytrzyć bramkarza Pogoni. Choć miejscowa drużyna nie miała optycznej przewagi, udało jej się podwyższyć prowadzenie. W 57. minucie, Tomasz Malinowski zrehabilitował się za zmarnowaną okazję i zdobył bramkę z rzutu wolnego. W 64. minucie trzeciego gola przyjezdnym, po szybko przeprowadzonej kontrze, wbił Marcin Grabski, którym ustalił wynik meczu.

Warto wspomnieć, że tuż przed meczem doszło do krótkiej uroczystości, w której nagrodzeni upominkami zostali zawodnicy Pogoni Lwów, niegdyś jednego z najbardziej utytułowanych polskich klubów piłkarskich. Symboliczne kopnięcie piłki wykonała Halina Łucka, żona niedawno zmarłego słynnego piłkarza Polonii Leszno. W przerwie spotkania odbyła się również ceremonia, wyróżniająca zasłużonych piłkarzy w dziejach Polonii.

Polonia 1912 Astromal Leszno: Zator – Jęsiek, Woźny, Siwy (76' Białasik), Kowalski, Bugzel, Lokś (30' Grabski), Ceglarek (30' Olszak), Malinowski (65' Anusiewicz), Kuźniewski, Jakubowski

Łukasz Kaczmarek