Zwycięskie eliminacjeReal Astromal Leszno wreszcie błysnął formą. Nasza drużyna wygrała eliminacje Pucharu Polski, które zostały rozegrane w Wągrowcu.

W ostatnich sparingach leszczynianie nie zachwycali, ale w niedzielę dali popis swoich możliwości. W pierwszym meczu, po kapitalnej i co ważne skutecznej grze, pokonali Ostrovię Ostrów Wlkp. 24:15, dzięki czemu zameldowali się w finale. W nim, podopieczni Macieja Wieruckiego mierzyli się z Grunwaldem Poznań. Bój o końcowy triumf w niedzielnym turnieju był niezwykle zacięty. W regulaminowym czasie padł remis po 21. O tym, kto zajmie pierwsze miejsce zadecydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywał Real Astromal. Sporą zasługę miał bramkarz Jakub Siedlecki, trzykrotnie odbijając piłkę rzucaną przez rywali. Dodajmy, iż trzecią pozycję zajęła Nielba, ogrywając Ostrovię 33:25.

W ramach przygotowań do sezonu, nasz zespół czeka jeszcze jeden mecz kontrolny. W piątek w hali Trzynastka podejmą Tęczę Kościan. Przeciwnika, z którym rywalizować będzie w pierwszej rundzie Pucharu Polski poznamy wkrótce.