Zwycięski sparing z Promieniem

Pewne zwycięstwo w czwartym sparingu odnieśli nasi piłkarze. Polonia Leszno pokonała u siebie Promień Krzywiń 3:0.

W tym meczu trener Łukasz Konieczny spróbował nowego ustawienia. Nasz zespół zagrał w systemie 3-5-2. W składzie ujrzeliśmy w większości młodzież wspartą kilkoma doświadczonymi zawodnikami. W pierwszej połowie leszczynianie mieli więcej z gry, częściej utrzymywali się przy piłce, ale nie zdołali wykreować w zasadzie żadnej dogodnej sytuacji. Może poza jedną z 40 minuty, kiedy to uderzał Damian Nowak II, ale dobrze między słupkami spisał się bramkarz gości.

Po zmianie stron, gospodarze osiągnęli jeszcze większą przewagę. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już w 50 minucie bramkę zdobył Wojciech Bzdęga. Po chwili prowadzenie na 2:0 podwyższył Jędrzej Jarożek. To jednak nie był koniec strzelania. W końcówce wynik na 3:0 dla Polonii ustalił Jakub Harendarz.

W następną sobotę biało-czerwoni zagrają na własnym boisku z imienniczką z Trzebnicy. Będzie to ostatni test-mecz przed spotkaniem pucharowym.