Zwycięski ostatni sprawdzian

W piątkowy wieczór na stadionie im. Alfreda Smoczyka rozegrany został ostatni sparing piłkarzy. Stainer Polonia Leszno pokonała Piasta Poniec 4:0.

Gospodarze od samego początku przejęli inicjatywę. Dłużej utrzymywali się przy piłce, ale samo kreowanie akcji przychodziło im z trudem. Pierwsze trafienie padło po niespełna 20 minutach za sprawą Karola Smoły. Przyjezdni próbowali się odgryzać wyprowadzając kontry, ale nie byli na tyle dokładni, by zagrozić naszemu zespołowi. Tuż przed przerwą wynik na 2:0 podwyższył Michał Płocharczyk.

Druga połowa w wykonaniu leszczynian była zdecydowanie lepsza. Akcje były składniejsze, co sprawiało problem rywalowi. Dosłownie tuż po wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się Wojciech Bzdęga i było 3:0. Mimo wysokiego prowadzenia miejscowi nie przestali atakować, co im się opłaciło, ponieważ rezultat na 4:0 w samej końcówce ustalił Mateusz Witkowski.

Za tydzień podopieczni Jędrzeja Kędziory rozpoczną rundę wiosenną IV ligi meczem domowym z Pogonią Nowe Skalmierzyce.