Zwycięska siódemkaDrużyna Szkoły Podstawowej nr 7 z Leszna najlepsza w finale rejonu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej. Zawody odbyły się w Rawiczu Sarnowie.

W hali sportowej SP 5 w Rawiczu Sarnowie spotkały się zwycięskie zespoły powiatów: leszczyńskiego grodzkiego i ziemskiego, kościańskiego, gostyńskiego, wolsztyńskiego i rawickiego. 

W fazie eliminacyjnej rywalizowano w  dwóch grupach, a mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. W grupie pierwszej bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy SP nr 1 z   Gostynia , po zwycięstwach nad SP 5 Rawicz 1:0 i SP Pawłowice 3:2. Zespół z Rawicza pokonał rywali z Pawłowic 5:0.
 
W grupie drugiej pierwsze miejsce zajęła szkoła z Leszna, która pokonała SP Mochy i ZS nr 1 z Kościana w tym samym stosunku 1:0 Remisem natomiast zakończył mecz drużyn pokonanych i o ich dalszym awansie decydowały rzuty karne . Lepszymi egzekutorami okazali się zawodnicy z Moch.

W pierwszym półfinale piłkarze z Gostynia pokonali SP z Moch 3:1, a w drugim zawodnicy z Leszna zwyciężyli gospodarzy turnieju w rzutach karnych 2:1 po remisie normalnym czasie gry i dogrywce 1:1.
 
W wielkim finale po emocjonującym meczu lepsi okazali się zawodnicy SP 7 Leszno. O wyniku spotkania zadecydował jedyny gol strzelony w trzeciej minucie dogrywki.
 
Piłkarze Siódemki będą reprezentować nasz rejon leszczyński  w finale Wielkopolski rozgrywek halowych, który zostanie rozegrany w połowie grudnia.

Drużyna SP 7 wystąpiła w składzie: Sz. Olejniczak, J. Harendarz, M. Wawrzyniak, A. Prałat, M. Pieczyński, P. Stachowiak, J. Choryński, M. Juśkowiak, P. Stachowiak i J. Maćkowiak. Trenerem zespołu jest Robert Stańczyk.   
 
Klasyfikacja turnieju:
1.Szkoła Podstawowa nr 7 w Lesznie
2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu
3. Szkoła Podstawowa nr 5 w Rawiczu
4. Szkoła Podstawowa w Mochach
5-6. Zespół Szkół nr 1 w Kościanie, Szkoła Podstawowa w Pawłowicach