Zwycięska passa przerwana

Piłkarze Polonii 1912 Leszno niespodziewanie przegrali na wyjeździe z drużyną z dołu tabeli rozgrywek IV ligi, Białym Orłem Koźmin Wielkopolski 2:3.

Po trzech zwycięstwach na wiosnę, Poloniści wydawali się być murowanym faworytem w starciu z niżej notowanym Białym Orłem. Niestety, podopieczni Waldemara Jędrusiaka przegrali na terenie rywala i spadli na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Wynik bardzo szybko, bo już po kwadransie gry otworzył zawodnik gospodarzy. Pomimo wielu starań w pierwszej połowie, przyjezdnym nie udało się doprowadzić do wyrównania. W drugiej części dwa zabójcze ciosy w przeciągu siedmiu minut zadali miejscowi i było 3:0. W samej końcówce, napór leszczynian wzrastał i padły kolejne gole. Na listę strzelców wpisali się Łukasz Glapiak i Kamil Pawlicki. Gościom zabrakło jednak czasu, by wydrzeć Koźminowi choćby jeden punkt.