Żużlowy wynik w Wągrowcu

O sile Nielby Wągrowiec przekonali się piłkarze Stainer Polonii Leszno. Nasz zespół na wyjeździe uległ liderowi tabeli 1:5.

Meczem w Wągrowcu leszczynianie rozpoczęli serię trzech wyjazdowych spotkań kończących tegoroczny sezon. Niestety nie było to dobre otwarcie. Biało-czerwoni już po dwóch minutach musieli gonić wynik. Po niespełna pół godzinie gry sytuacja polonistów była nie do pozazdroszczenia. Dwie bramki Jakuba Kubińskiego sprawiły, że nasz zespół do przerwy przegrywał już 3:0.

Kolejne trzy gole w tym spotkaniu padły już w drugiej połowie. W 59 minucie bramkarza miejscowych pokonał Łukasz Bugzel zmniejszając nieco straty swojego zespołu. Niestety już cztery minuty później po trafieniu autorstwa Rafała Leśniewskiego przewaga Nielby ponownie wynosiła trzy gole. Wynik meczu na 5:1 dla gospodarzy 10 minut przed końcem ustalił Mateusz Piechowiak zdobywając w ten sposób swoją siódmą bramkę w tym sezonie.

Nielba Wągrowiec 5:1 Stainer Polonia Leszno
2′ Mateusz Racławski 1:0
20′ Jakub Kubiński 2:0
29′ Jakub Kubiński 3:0
59′ Łukasz Bugzel 3:1
63′ Rafał Leśniewski 4:1
80′ Mateusz Piechowiak 5:1