Żużlowy klasyk o życieW czwartek na stadionie imienia Alfreda Smoczyka odbędzie się zaległy pojedynek Fogo Unii Leszno z eKantor.pl Falubazem Zielona Góra. Dla Byków jest to mecz o wszystko.

Podopieczni Adama Skórnickiego po porażce w Rybniku są pod ścianą. Ewentualna przegrana z zielonogórzanami na dobre zamknie drogę do fazy play-off. Mało tego, Fogo Unia powinna pokusić się o 3 punkty, bo w tym momencie każde oczko jest na wagę złota. Przypomnijmy, iż w pierwszym pojedynku przy W69 wygrali miejscowi 50:40.

Jedynym pozytywem przywiezionym z Rybnika jest postawa juniorów. Przez cały sezon nie zawodzi Grzegorz Zengota. Pozostali seniorzy niestety nie spełniają pokładanych w nich nadziei. To co w tym sezonie wyprawiają zagraniczni jeźdźcy Byków woła o pomstę do nieba. Czy w przeciągu kilku dniu leszczyński zespół może zmienić swoje oblicze? W czwartek z pewnością Fogo Unia nie będzie faworytem.

Falubaz w przeciwieństwie do leszczynian nic nie musi. Mimo osłabienia brakiem Jarosława Hampela i Kenniego Larsena, ekipa Marka Cieślaka radzi sobie w tegorocznych rozgrywkach bardzo dobrze. Awans do czwórki ma już zapewniony, a wciąż może pokusić się o wygranie rundy zasadniczej.

W świetnej formie znajdują się: Jason Doyle, Patryk Dudek i Piotr Protasiewicz. Ponadto forma liderów poparta jest solidną jazdą drugiej linii, w szczególności Krystiana Pieszczka, dla którego jest to najlepszy sezon w karierze. Jedno jest pewne – z pewnością czeka nas fantastyczne widowisko. Oby zakończyło się pozytywnie dla gospodarzy. Początek zmagań o godzinie 19:30.

eKantor.pl Falubaz Zielona Góra:
1. Patryk Dudek
2. Aleksandr Loktaev
3. Jason Doyle
4. Andriy Karpov
5. Piotr Protasiewicz
6. Krystian Pieszczek

Fogo Unia Leszno:
9. Piotr Pawlicki
10. Tobiasz Musielak
11. Grzegorz Zengota
12. Emil Sayfutdinov
13. Nicki Pedersen
14.
15. Bartosz Smektała

(n)