Żużel wróci w połowie czerwcaKibice czarnego sportu mogą już zacierać ręce. W połowie czerwca, po bardzo długim okresie oczekiwania wreszcie ruszy PGE Ekstraliga. Kibiców na trybunach nie będzie, ale jak mówią fani – lepiej przez telewizorem niż wcale.

Po pierwsze ligowe punkty Byki wyruszą do Gorzowa. Starcie Moje Bermudy Stal GorzówFogo Unia Leszno zaplanowano na 14 czerwca. Już pięć dni później podopieczni Piotra Barona zainaugurują sezon na własnym torze. Do Leszna zawita Betard Sparta Wrocław. Niestety te spotkania będzie można obejrzeć wyłącznie w telewizji. Taki stan rzeczy będzie trwał do momentu odwołania zakazu organizacji imprez masowych.

Tymczasem już 30 kwietnia pojawią się zmiany regulaminowe, przede wszystkim Regulamin Przynależności Klubowej wraz z załącznikami oraz zupełnie nowy Regulamin Sanitarny – obowiązujący w PGE Ekstralidze do czasu obowiązywania stanu epidemicznego.

1 maja zostanie otwarte siedmiodniowe okienko transferowe w PGE Ekstralidze, a zawodnicy będą mogli podpisywać aneksy aktualizujące kontrakty.

Od 8 maja zaplanowano początek czternastodniowej kwarantanny dla wszystkich zawodników, którzy przebywają aktualnie poza granicami Polski. Zasady kwarantanny regulują odrębne przepisy państwowe. Wszyscy zawodnicy przebywający w Polsce oraz ich teamy zostaną zobowiązani do zminimalizowania aktywności poza domem, celem ochrony swojego zdrowia.

Po zakończeniu kwarantanny, ale nie wcześniej niż 23 maja wymienione osoby oraz osoby funkcyjne na zawodach PGE Ekstraligi, których imienne listy kluby przedstawią wkrótce PGE Ekstralidze, przejdą obowiązkowe testy genetyczne na obecność COVID-19 (będą się one odbywały w miastach klubów PGE Ekstraligi). Testy przejdą również osoby funkcyjne z ramienia PZM, a więc sędziowie i komisarze torów. Koszty testów pokryje Ekstraliga Żużlowa wraz z klubami.

Zakładając negatywne wyniki testów na obecność COVID-19 u wszystkich osób wymienionych, treningi indywidualne i drużynowe w klubach PGE Ekstraligi rozpoczną się nie wcześniej niż 29 maja i potrwają do czasu rozpoczęcia rozgrywek,

Wszystkie mecze będą transmitowane przez nSport+ i ELEVEN SPORTS. Zakończenie rozgrywek planowane jest na 11 października.