Zupełna deklasacja

Po bardzo jednostronnym spotkaniu Jamalex Polonia 1912 Leszno wysoko pokonał na własnym parkiecie Sudety Jelenia Góra 82:51. Gościem specjalnym tego meczu był Grzegorz Zengota.

Środowe spotkanie w hali Trapez było ostatnim przed własną publicznością. Leszczynianie swój styl gry narzucili od początku spotkania. Wysoka przewaga gospodarzy była zasługą głównie Macieja Krówczyńskiego, który w pierwszej ćwiarce rzucił aż 18 punktów.  Po pierwszej kwarcie było już 30:18. W kolejnej odsłonie gości jakby złapali swój rytm gry. Wysokiej straty nie udało się jednak odrobić. Do przerwy wynik brzmiał 42:29.

Druga połowa już w pełni należała do gospodarzy. Słabo zmotywowali gości, z każdą minutą tracili kolejne punkty. Dwie kwarty wygrane przez podopiecznych Marka Lebiedzińskiego 20:11, ustaliły ostateczny wynik spotkania na 82:51. Ozdobą środowego meczu był pokaz wsadów, w wykonaniu Dawida Mazura. Do udziału w pokazie zaproszono żużlowca, Grzegorza Zengotę. W przerwie meczu "latający" Dawid Mazur wykonał między innymi efektowny wsad do kosza , przeskakując nad żużlowcem i jego motocyklem.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Krówczyński – 29, Urbaniak – 14, Sobkowiak – 10, Zubik – 9, Łukomski – 8, Jankowiak – 5, Malinowski – 4 i Mowlik – 3. Wśród gości najskuteczniejszy był Wojciul, zdobywca 13 punktów.