Zostają w I lidze

Real Astromal Leszno dopełnił formalności i w meczu rewanżowym o utrzymanie w I lidze, zwyciężył w Hali Trzynastka MKS Wieluń 34:30.

Rewanż w Trzynastce był zasadniczo postawieniem kropki nad "i". Przed tygodniem, leszczynianie wysoko wygrali w Wieluniu i utrzymanie było niemalże pewne.

Gospodarze od samego początku grali swoje, nie dopuszczając rywala do głosu. Podopieczni Ryszarda Kmiecika w swoim stylu konstruowali akcje, które kończyły się trafieniami. Do przerwy było 16:13. W drugiej połowie, MKS zbliżył się na dwie bramki. Real Astromal szybko jednak odskoczył i znów kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie.

Ostatecznie, nasi szczypiorniści wygrali 34:30 i w przyszłym sezonie nadal będą występować w I lidze.