Znowu jeden gol

Nie mają szczęścia w tym sezonie szczypiorniści Real Astromal Leszno. W sobotę doznali kolejnej porażki, trzeci raz z rzędu przegrywając różnicą zaledwie jednej bramki.

Tym razem rywalem podopiecznych Macieja Wieruckiego był KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Leszczynianie świetnie weszli mecz, a pierwsze minuty przebiegały właśnie pod ich dyktando. Na tablicy mieliśmy rezultat 1:4, ale gospodarze szybko opanowali sytuację, doprowadzając do stanu 10:7. Właśnie trzypunktową zaliczką miejscowych zakończyła się pierwsza połowa, a jej wynik brzmiał 14:11.

Po zmianie stron leszczynianie nie pozwalali już rywalom, na tak swobodną grę. Szybko zdołali odrobić nieznaczną stratę i doprowadzić do remisu po 15. Niestety zielonogórzanie znowu odskoczyli na kilka goli, ale kolejny raz okazało się, że Real Astromal chce namieszać w tym meczu. W końcówce akademicy musieli się sporo napracować, aby dowieźć zwycięstwo do końca. Goście remis mieli na wyciągnięcie ręki, ale na wysokości zadania stanął miejscowy bramkarz i ostatecznie mecz skończył się nieznacznym zwycięstwem KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, w stosunku 24:23.