Znamy triumfatorów I GP Dąbcza

Daniel Welke z 2-ligowego TTS-u Trzemeszno został zwycięzcą pierwszego turnieju z cyklu Grand Prix Dąbcza w kategorii Open.

W rywalizacji amatorów triumfowali Łukasz Wachowiak z Boguszyna (kat. amatorów powyżej 18 lat) oraz Mikołaj Wójcik z Leszna (kat. amatorów do 18 lat). Łącznie w sobotnie popołudnie w Dąbczu wystartowało 48. zawodników z Wielkopolski i Dolnego Śląska.

Zdecydowanie największym zainteresowaniem uczestników cieszyła się kategoria OPEN, w której zdecydowali się zagrać zawodnicy m.in. z Dąbcza, Góry, Trzemeszna, Koźmina Wielkopolskiego, Śmigla czy Wrocławia. W 32-osobowej stawce najlepiej radził sobie Daniel Welke, dla którego był to drugi występ w hali sportowej w Dąbczu. Wcześniej zawodnik TTS-u Trzemeszno wraz ze swoimi kolegami klubowymi uczestniczył w finale Pucharu Polski, który w styczniu odbył się w podleszczyńkiej miejscowości.

W finale Welke po niezwykle zaciętym i dramatycznym spotkaniu pokonał Mateusza Gimzińskiego (Burza Drzeczkowo) 3:2. Na najniższym stopniu podium uplasował się inny 2-ligowiec – Wojciech Chwastyniak (Pogoń Góra). Czwarte miejsce w imprezie zajął przedstawiciel gospodarzy – Mieszko Przybył.

Zacięte i wyrównane spotkanie rozgrywali również amatorzy. W grupie powyżej 18 lat najlepszy okazał się Łukasz Wachowiak z Boguszyna, który w końcowej klasyfikacji wyprzedził Tomasza Wojciechowskiego i Szymona Bartmana.

Wśród amatorów do 18 lat po zwycięstwo w pierwszym turnieju Grand Prix Dąbcza sięgnął leszczynianin Mikołaj Wójcik, który w pokonanym polu pozostawił Kevina Wydmucha (Leszno) i Adriana Kujawskiego (Dąbcze).

Kolejny turnieju GP Dąbcza odbędzie się 6. grudnia.