Znamy skład Polski na Drużynowy Puchar Świata!W poniedziałek poznaliśmy skład reprezentacji Polski na finał Drużynowego Pucharu Świata, który 8 lipca odbędzie się na stadionie imienia Alfreda Smoczyka. Marek Cieślak ostatecznie postawił na czwórkę zawodników, występujących w cyklu Grand Prix.

Skład zgodnie z regulaminem uzupełnił młodzieżowiec, który będzie pełnił funkcję rezerwowego. Selekcjoner wybrał reprezentanta gospodarzy, Bartosza Smektałę.

Od dłuższego czasu toczyły się dyskusje, którzy żużlowcy mają reprezentować nasz kraj w tej imprezie. Wszak Marek Cieślak ma kłopot bogactwa, a biało-czerwoni z powodzeniem mogliby wystawić dwie równorzędne drużyny. Ostatecznie selekcjoner postawił na Patryka Dudka, Macieja Janowskiego, Piotra Pawlickiego i Bartosza Zmarzlika.

Wśród potencjalnych kandydatów byli między innymi: Janusz Kołodziej, Piotr Protasiewicz, Przemysław Pawlicki i powracający do wielkiej formy Jarosław Hampel. Ostatecznie jednak Ci zawodnicy nie pojadą w Lesznie. Szansę występu mogą otrzymać tylko w przypadku kontuzji, któregoś z kolegów.

Polska jest zdecydowanym faworytem Drużynowego Pucharu Świata. W ekipie Australii zabraknie bowiem kontuzjowanego Jasona Doyle’a. Natomiast Duńczycy będą musieli radzić sobie bez Nickiego Pedersena.

Biało-czerwoni jako gospodarze wystartują bezpośrednio w finale. Rozgrywki ruszą już 1 lipca. W pierwszym półfinale w King’s Lynn o awans powalczą: Wielka Brytania, Australia, USA i Czechy. 4 lipca w Vastervik rywalizować będą natomiast: Szwecja, Dania, Rosja i Łotwa. Do finału awansują tylko zwycięzcy tych zawodów. Kolejne cztery zespoły o jedno premiowane awansem miejsce powalczą w turnieju barażowym, który odbędzie się 7 lipca w Lesznie.

Skład Polski na DPŚ:
1. Patryk Dudek
2. Maciej Janowski (kapitan)
3. Piotr Pawlicki
4. Bartosz Zmarzlik
5. Bartosz Smektała