Znamy pełny skład Futsal EkstraklasyPrzypomnijmy, iż w nadchodzącym sezonie GI Malepszy Futsal Leszno występował będzie na parkietach Futsal Ekstraklasy. W niedzielę poznaliśmy skład najwyższej klasy rozgrywkowej i co za tym idzie, wszystkich rywali leszczyńskiego zespołu.

Podopieczni Tomasza Trznadla awans do Futsal Ekstraklasy świętowali już jakiś czas temu. Na ostateczny kształt rozgrywek musieliśmy jednak czekać bardzo długo. Wszystko przez powiększenie liczby zespołów i mecze barażowe z tym związane.

Bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej uzyskali zwycięzcy 1. PLF. W grupie północnej był to wspominany GI Malepszy Futsal Leszno. Na południu najlepszy okazał się natomiast GSF Gliwice.

Zespoły z drugich miejsc zmuszone zostały do gry w barażach. W bezpośrednim starciu Gwiazdy Ruda Śląska z Constractem Lubawa lepsi okazali się ci pierwsi i oni również uzyskali promocję.

Swoją drogę maksymalnie skomplikowała ekipa z Lubawy. Ostatnią szansą był dwumecz barażowy z przedostatnim zespołem najwyższej klasy rozgrywkowej. Constract zwyciężył u siebie z Pogonią 04 Szczecin 3:0, a ostatnią niedzielę wygrał na wyjeździe 7:6, eliminując faworyzowanych rywali z tych rozgrywek. Tym samym w przyszłym roku na parkietach Futsal Ekstraklasy występować będzie aż czterech beniaminków. Dojdzie też do derbów Wielkopolski, ale jedynymi przedstawicielami tego regionu będą Leszno i Pniewy.

Skład Futsal Ekstraklasy na sezon 2019/2020:

 1. Rekord Bielsko-Biała – mistrz
 2. FC Toruń
 3. Clearex Chorzów
 4. Acana Orzeł Futsal Jelcz Laskowice
 5. Piast Gliwice
 6. Gatta Active Zduńska Wola
 7. Red Dragons Pniewy
 8. AZS UŚ Katowice
 9. Red Devils Chojnice
 10. MOKS Słoneczny Stok Białystok
 11. GI Malepszy Futsal Leszno (beniaminek, zwycięzca 1. PLF grupa północna)
 12. GSF Gliwice (beniaminek, zwycięzca 1. PLF grupa południowa)
 13. Gwiazda Ruda Śląska (beniaminek, zwycięzca 1. barażu)
 14. Constract Lubawa (beniaminek, zwycięzca 2. barażu)