Znamy nazwisko nowego trenera PoloniiJędrzej Kędziora będzie w sezonie 2017/2018 trenerem piłkarskiej Polonii 1912 Leszno. Nowy szkoleniowiec zastąpi na tym stanowisku dotychczasowego trenera, Waldemara Jędrusiaka.

Były bramkarz karierę zaczynał w Kanii Gostyń. W 1986 roku trafił do Zagłębia Lubin, gdzie w wieku siedemnastu lat rozpoczął treningi w pierwszym zespole. W ekstraklasie (ówczesnej I lidze) zadebiutował w wieku 21 lat i rozegrał w niej 75 spotkań. W 1991 roku świętował z Zagłębiem mistrzostwo kraju, choć akurat w tym sezonie nie zagrał ani razu.

W latach 2006 – 2010 pełnił w Zagłębiu funkcję trenera bramkarzy, a w 2007 roku świętował ze swoimi podopiecznymi mistrzostwo Polski. W 2010 przeniósł się do Cracovii Kraków. Potem zajął się prowadzeniem zespołów z niższych klas rozgrywkowych. Pracował między innymi w Jarocie Jarocin. Miał również swój epizod w leszczyńskiej Polonii. W 2013 roku zastąpił w trybie awaryjnym, zmagającego się z chorobą Jerzego Radojewskiego. Ostatnio sprawował funkcję szkoleniowca czwartoligowej Kanii Gostyń. W kwietniu bieżącego roku zrezygnowano jednak z jego usług, ze względu na słabe wyniki zespołu.

Nowego trenera Polonii 1912 zaprezentowano podczas briefingu, po którym odbył się pierwszy trening. Przypomnijmy, iż leszczyński klub rywalizuje obecnie w rozgrywkach IV ligi. Długofalowy plan działaczy zakłada wyjście z impasu i awans o szczebel wyżej.