Znamy kalendarz speedrowera



Polska Federacja Klubów Speedrowerowych opublikowała kalendarz rozgrywek na sezon 2015. Na torze w Lesznie zorganizowane zostaną dwie imprezy.

13 czerwca w Lesznie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Par Klubowych Kadetów, natomiast 17 października o Drużynowe Mistrzostwo Polski powalczą Młodzieżowcy. Na 12 kwietnia zaplanowana została kolejka inaugurująca rozgrywki o Drużynowe Mistrzostwo Polski, w których wystartuje drużyna Astromalu Szawera. Szczegółowy terminarz będzie znany w styczniu.

KWIECIEŃ

Nd 12 – Runda DMP
Nd 19 – Runda DMP
Sb 25 – Pierwsza runda okręgowych rozgrywek juniorskich: DMJO i IMJO (eliminacje DMPJ i IMPJ)
Nd 26 – Runda DMP
 
MAJ
Nd 10 – Pierwsza runda PUCHARU POLSKI – Toruń
Sb 16 – Druga runda okręgowych rozgrywek juniorskich: DMJO i IMJO (eliminacje DMPJ i IMPJ)
Nd 17 – Runda DMP
Sb 23 – DMPMk – Żołędowo 
Nd 24 – Runda DMP
Sb 30 – DMPK – Toruń
Nd 31 – Runda DMP
 
CZERWIEC
Nd 7 – Druga runda PUCHARU POLSKI
Sb 13 – MPPKK – Leszno
Nd 14 – MPPKMc – Toruń
Sb 20 – Trzecia runda okręgowych rozgrywek juniorskich: DMJO i IMJO (eliminacje DMPJ i IMPJ)
Nd 21 – Runda DMP
Sb 27 – MPPKMk – Zielona Góra
Nd 28 – MPPKJ – Żołędowo & MPPK – Bydgoszcz
 
LIPIEC
Sb 4 – Czwarta runda okręgowych rozgrywek juniorskich: DMJO i IMJO (eliminacje DMPJ i IMPJ)
Nd 5 – Runda DMP
Nd 12 – Runda DMP
Pn 27 – Mistrzostwa Świata – Wielka Brytania (Support Matches)
Wt 28 – Mistrzostwa Świata – Wielka Brytania (Support Matches)
Śr 29 – Mistrzostwa Świata – Wielka Brytania (Support Matches)
Cz 30 – Mistrzostwa Świata – Wielka Brytania (Team Cup Qualifiers)
Pt 31 – Mistrzostwa Świata – Wielka Brytania (Open & Junior Indi Qualifiers)
 
SIERPIEŃ
Sb 1 – Mistrzostwa Świata – Wielka Brytania (Open & Juniors Indi Quarters & Pairs)
Nd 2 – Mistrzostwa Świata – Wielka Brytania (Women Semis & Team Cup Finals)
Pn 3 – Mistrzostwa Świata – Wielka Brytania (Support Matches)
Wt 4 – Mistrzostwa Świata – Wielka Brytania (Support Matches)
Śr 5 – Mistrzostwa Świata – Wielka Brytania (Support Matches)
Cz 6 – Mistrzostwa Świata – Wielka Brytania (Support Matches)
Pt 7 – Mistrzostwa Świata – Wielka Brytania (Over 40’s Qualifying and Finals)
Sb 8 – Mistrzostwa Świata – Wielka Brytania (Federation Cup / Open & Junior Indi Semi)
Nd 9 – Mistrzostwa Świata – Wielka Brytania (Indi Finals)
Sb 29 – IMPMc – Częstochowa
Nd 30 – Runda DMP
 
WRZESIEŃ
Sb 5 – IMPK – Gniezno
Nd 6 – Runda DMP
Sb 12 – IMO (eliminacja do półfinałów IMP)
Nd 13 – Trzecia (finałowa) runda PUCHARU POLSKI – Częstochowa
Sb 19 – IMPMk – Bydgoszcz
Nd 20 – Runda DMP
Sb 26 – Finał IMPJ – Zielona Góra
Nd 27 – Półfinały i Finał IMP – Częstochowa
 
PAŹDZIERNIK
Nd 4 – Runda DMP
Nd 11 – Finał DMPJ – Żołędowo
Sb 17 – DMPMc – Leszno
Nd 18 – Runda DMP
 
LISTOPAD
Śr 11 – Turniej Niepodległości – Ostrów

Łukasz Kaczmarek