Zmiana w bramce beniaminkaFutsalowe kluby przerwę w rozrywkach wykorzystują na ruchy transferowe. Nie inaczej jest w przypadku GI Malepszy Futsal Leszno. Nasz beniaminek dokonał zmiany w bramce.

Krzysztof Bartkowiak do ekipy z Leszna dołączył przed startem bieżącego sezonu. Wcześniej reprezentował barwy drugoligowego zespołu z Mosiny. Nie miał zbyt wielu okazji do występów, bo pierwszym golkiperem drużyny prowadzonej przez Tomasza Trznadla był Michał Długosz. Krzysztof Bartkowiak wchodził na przedłużone rzuty karne i w takich sytuacjach okazywał się niezwykle skuteczny, wyrastając na specjalistę w tej dziedzinie. W drugiej rundzie nie będziemy go już jednak oglądać między słupkami GI Malepszy Futsal Leszno.

Jego miejsce zajmie Jakub Budych. 26-latek w ubiegłym sezonie był liderem bramkarzy ekstraklasowego Red Dragons Pniewy. Po powrocie do klubu Łukasza Błaszczyka tą pozycję stracił i w świątecznej przerwie zdecydował się na przejście do leszczyńskiego beniaminka. Bramkarz z takim doświadczeniem będzie z pewnością równorzędnym partnerem dla Michała Długosza. Możemy spodziewać się również, że rywalizacja na tej pozycji się zaostrzy. Transfer nie rozwiązuje w pełni problemów kadrowych klubu. Przypomnijmy, iż poważnej kontuzji przed sezonem doznał Bartosz Wojtyniak i w bieżącej kampanii na parkiecie już go nie zobaczymy. Trener Trznadel ma zatem do dyspozycji tylko dwóch bramkarzy.

Debiut nowego zawodnika w barwach leszczyńskiej ekipy nastąpi bardzo szybko. Działacze sygnalizują bowiem, że Jakub Budych od pierwszych minut stanie między słupkami w starciu z Pogonia Połczyn-Zdrój. Ten mecz odbędzie się w najbliższą niedziele, w ramach 1/32 Pucharu Polski.