Zmazać plamęDrugie w tej rundzie spotkanie i drugie u siebie rozegrają w najbliższą sobotę leszczyńscy piłkarze ręczni. Real Astromal zmierzy się z Mueller MKS Grudziądz.

Otwarcie rundy nie poszło po myśli podopiecznych Ryszarda Kmiecika, którzy stracili punkty na własnym parkiecie na rzecz Elbląga. Porażka ta sprawiła, że czołówka jeszcze bardziej się oddaliła. Na domiar złego, leszczynian wyprzedzili gdynianie i obecnie nasz zespół plasuje się na piątym miejscu w tabeli.

Tym razem o zwycięstwo powinno być łatwiej. Do hali Trzynastka zawitają bowiem, zajmujący odległą, trzynastą pozycję grudziądzanie. Dla miejscowych, będących faworytem potyczki, to idealna okazja na zrehabilitowanie się za zeszłotygodniową wpadkę. W pierwszym meczu Real Astromal nie dał szans beniamnikowi, wygrywając 30:23.

Pod znakiem zapytania stoi występ Krzysztofa Misiaczyka. Podstawowy obrotowy zmagał się ostatnio z kontuzją barku i nie wiadomo, czy jest w stanie wspomóc drużynę. Pomimo kłopotów kadrowych, gospodarze zapowiadają walkę o dziewiąty triumf w tym sezonie. Początek zawodów o godzinie 18:00.

(kk)