Zmazać plamę

Niezwykle ciekawe zapowiada się sobotnia konfrontacja futsalistów. W meczu 2. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy GI Malepszy Futsal Leszno podejmie we własnej hali Red Dragons Pniewy.

Obydwa zespoły znajdują się w podobnej sytuacji. Leszczynianie przegrali na inaugurację w Warszawie z miejscową Legią 1:4, natomiast pniewianie ulegli na wyjeździe Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg 5:6. Co warte odnotowania, oba rezultaty można uznać za spore niespodzianki.

Derbowa rywalizacja Leszna i Pniew zawsze dostarcza wielu emocji i wrażeń. Zarówno szkoleniowcy, jak i zawodnicy znają się doskonale. W przedsezonowych sparingach obie ekipy zmierzyły się ze sobą dwukrotnie. W Pniewach lepsi byli gospodarze, natomiast w hali Trapez górą okazali się podopieczni Tomasza Trznadla.

W sobotniej potyczce bardzo trudno jednoznacznie wskazać faworyta. Drużyna, która w tej konfrontacji pozostanie bez punktów znajdzie się w trudnej sytuacji na początku sezonu, a przecież zarówno GI Malepszy Futsal Leszno, jak i Red Dragons Pniewy miały w tej kampanii spore ambicje.

Początek meczu w hali Trapez zaplanowano na godzinę 18:00. Miejscowy klub wdrożył nowy system zakupu biletów, leszczynianom bardzo dobrze znany z rozgrywek żużlowych. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do zakupu wejściówek drogą internetową.