Zmagań ciąg dalszy

Po dwutygodniowej przerwie, na orliki powróciła Amatorska Leszczyńska Liga Orlika. Hitem 10. kolejki było środowe spotkanie FC Eden Green z LOB S.A.

Mający na swoim koncie kompet zwycięstw FC Eden Green, po bardzo emocjonującym starciu, przegrał z LOB S.A. 3:4. Porażka lidera sprawiła, iż w rozgrywkach nie ma już drużyny niepokonanej. Również w środę, na orliku w Gronowie, cenne trzy punkty zgarnęli Oknoplast, FC Albatrosy i Żuczki. Drużyny te, choć plasują się w górnej ósemce, wciąż nie mogą być pewne gry w I lidze. Dzień wcześniej, we wtorek, na boisku przy Ćwiczni, przebudziło się FC Gronowo, które okazało się minimalnie lepsze od Sępów. Triumf w meczu przeciwko United odniosła także Lubema. Swoich rywali rozgromili natomiast Tankersi F.C. i Galibier. 

W tabeli przewodzą Tankersi F.C., LOB S.A. oraz FC Eden Green. Trójka tychże zespołów zgromadziła do tej pory po 27 punktów. Od miejsca czwartego do jedenastego plasują się ekipy, które dzieli różnica zaledwie 5 oczek (tj. Galibier 20, Lubema 19, Oknoplast 19, FC Albatrosy 17, Żuczki 16, Szakale 15, Laminaty 15, United 15). Zachowują one ciągle szanse na awans. Dalej, z mizernymi dorobkami punktowymi, znajdują się FC Gronowo, Protectia, Cerber Alarmy, Sępy oraz Jarzębiny. 

Wyniki 10. kolejki ALLO:

Wtorek:
Cerber Alarmy – Tankersi F.C. 1:8
Galibier – Szakale 7:1
FC Gronowo – Sępy 3:2
United – Lubema 1:3

Środa:
Jarzębiny – Oknoplast 1:5
Protectia – FC Albatrosy 2:4
Laminaty – Żuczki 0:3
LOB S.A. – FC Eden Green 4:3

Łukasz Kaczmarek