Złoty Klecha, brązowa DudziakW minionym tygodniu na leszczyńskiej kręgielni odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek. Kolejne sukcesy na swoim koncie zapisali przedstawiciele Polonii 1912 Leszno.

Złoto w zmaganiach indywidualnych zdobył Mateusz Klecha. Podium uzupełnili bracia Jędrzej i Kacper Michalak ze Startu Gostyń. Wśród pań po brązowy krążek sięgnęła Nicoletta Dudziak. Bezapelacyjne zwycięstwo odniosła Aleksandra Bonk z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne, a druga była Julia Sidło z Pilicy Tomaszów Mazowiecki.

Wspomniana Dudziak otarła się o medal w rywalizacji parowej. Wraz z Małgorzatą Kurcok zajęła czwartą pozycję. Z drugiego triumfu mogła cieszyć się zawodniczka z Tarnowa Podgórnego. Bonk do spółki z Weroniką Torką nie dały szans przeciwniczkom. Z kolei młodzieżowcy, Klecha oraz Szymon Kaliski, zostali sklasyfikowani na szóstej lokacie. Najlepsi okazali się reprezentanci Dziewiątki Amiki Wronki – Gracjan Machaj i Michał Olczyk.

Jeszcze jeden brąz leszczynianki wywalczyły w drużynówce w składzie: Dudziak, Kurcok oraz Julia Zalesińska i Angelika Ciszewska. Na pierwszym miejscu uplasowały się kręglarki z Wronek, a na drugim kręglarki Tucholanki Tuchola. Drużyna męska była dopiero czwarta, a wygrali uskrzydleni wcześniejszymi sukcesami gostyniacy przed ekipami z Wronek i Tomaszowa Mazowieckiego.