Złoci medaliści z SP7

Tegoroczne zmagania o Mistrzostwo Wielkopolski w halowej piłce nożnej odbyły się w Pile. Złote medale zdobyli młodzi gracze SP 7 z Leszna.

Tegoroczne zmagania młodych piłkarzy odbywały się w Pile. Jak co roku uczestniczą w nich najlepsze zespoły rejonów kaliskiego – SP 8 Krotoszyn, leszczyńskiego – SP 7 Leszno konińskiego – SP 3 Konin, pilskiego – SP Damasławek, poznańskiego  zachód – SP 3 Rogoźno, poznańskiego wschód – SP 2 Środa Wielkopolska, Poznań miasto – SP 28 Poznań oraz gospodarze P 12 Piła.

W wyniku losowania drużyny podzielono na dwie grupy eliminacyjne. W grupie pierwszej najlepsi okazali się zawodnicy z SP 12 z Piły . Tuż za nimi uplasowali się piłkarze SP 3 Konin. W drugiej grupie zwyciężyli zawodnicy SP 7 Leszno, którzy w pierwszym spotkaniu pokonali SP 8 Krotoszyn 1:0, w drugim, po słabym początku i utracie dwóch bramek, podnieśli się i zwyciężyli 4:2 i w ostatnim spotkaniu grupowym wynikiem 2:0 pokonali SP 2 Środę Wielkopolską, która zajęła drugie miejsce w grupie.

W pierwszym półfinale, po remisie w normalnym czasie gry i dogrywce w rzutach karnych, piłkarze Środy okazali się lepsi od rówieśników z Piły. W drugim Siódemka różnicą jednej bramki pokonała zawodników z Konina, którzy w meczu o trzecie miejsce zwyciężyli gospodarzy turnieju SP 12 Piła 4:2

W wielkim finale żądni rewanżu, po porażce grupowej zawodnicy ze Środy, ponownie ulegli leszczynianom, tym razem 0:3. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw wybrano Antka Prałata z Leszna  a warto przy okazji dodać, ze jako pierwszy uczeń w sportowej historii SP 7 Leszno zdobył trzy złote medale w zawodach rangi wojewódzkiej, a bramkarzem Kacpra Zielińskiego z Piły.

O fantastycznym występie drużyny Siódemki w całym tegorocznym turnieju świadczą liczby. Od etapu miejskiego poprzez rejon a kończąc na finale wojewódzkim wygrali wszystkie 17 meczów zdobywając 72  bramki tracąc jedynie 3. O sile Siódemki, których do zawodów przygotował R. Stańczyk stanowili uczniowie klas piłkarskich: W. Nowicki, A. Prałat, D. Tęgi, M. Pieczyński, J. Choryński, P. Cieślak, M. Żaczek, M. Kokociński, N. Nowicki i H. Szulc.