Zlata Přilba dla Sajfutdinowa



Emil Sajfutdinow został triumfatorem 68. Zlatej Přilby, która w niedzielę odbyła się w czeskich Pardubicach. Pechowo zawody zakończył Nicki Pedersen, który po upadku w finale został odwieziony do szpitala.

Rosjanin w wielkim finale pokonał między innymi Rune Holtę i Martina Smolińskiego. Groźny upadek w tym biegu zaliczył Nicki Pedersen, który tor opuścił na noszach.

W 68. Zlatej Přilbie startowali dwaj inni żużlowcy Fogo Unii Leszno. Tobiasz Musielak odpadł w ćwierćfinale, natomiast Grzegorz Zengota dotarł do półfinału tej imprezy. Popularny Zengi zwyciężył w finale pocieszenia.

Eliminacje:

Grupa I:
1. Tobiasz Musielak (5,5,-,) 10
2. Tobias Busch (4,4,-,) 8
3. Rohan Tungate (2,D,5,) 7
—–
4. Wiktor Trofimow (3,3,4,) 7
5. Andriej Kobrin (1,2,3,) 5
6. Alessandro Milanese (0,1,1) 2

Bieg po biegu:
1. T. Musielak, T. Busch, W. Trofimow, R. Tungate, A. Kobrin, A. Milanese
2. T. Musielak, T. Busch, W. Trofimow, A. Kobrin, A. Milanese, R. Tungate (D)
3. R. Tungate, W. Trofimow, A. Kobrin, O. Smetana, A. Milanese

Grupa II:
1. Max Fricke (D,5,5) 10
2. Jacob Thorssell (5,4,-) 9
3. Kevin Woelbert (4,2,4) 8
—–
4. Fredrik Jakobsen (3,3,2) 6
5. Mikkel B. Andersen (1,1,3) 4
6. Zdenek Holub (2,W,1) 3

Bieg po biegu:
1. Thorssell, Woelbert, Jakobsen, Holub, Andersen, Fricke (D)
2. Fricke, Thorssell, Jakobsen, Woelbert, Andersen, Holub (W)
3. Fricke, Woelbert, Andersen, Jakobsen, Holub

Grupa III:
1-2. Brady Kurtz (4,5,3) 9
1-2. Hynek Stichauer (3,4,5) 9
3. Adam Ellis (5,0,4) 9
—–
4. Daniel Gappmaier (0,3,1) 4
5. Matthias Schultz (2,2,2) 4
6. Nick Skorja (1,1,0) 2

Bieg po biegu:
1. A. Ellis, B. Kurtz, H. Stichauer, B. Schultz, N. Skorja, D. Gappmaier
2. B. Kurtz, H. Stichauer, D. Gappmaier, M. Schultz, N. Skorja, A. Ellis
3. H. Stichauer, A. Ellis, B. Kurtz, M. Schultz, D. Gappmaier, N. Skorja

Grupa IV:
1. Grzegorz Zengota (5,4,5) 10
2. Lasse Bjerre (4,5,-) 9
3. Eduard Krcmar (3,2,4) 7
—–
4. Norbert Magosi (2,3,U) 5
5. Matic Ivacic (1,-,2) 3
6. Christian Hefenbrock (U,-,) 0

Bieg po biegu:
1. G. Zengota, L. Bjerre, E. Krcmar, N. Magosi, M. Ivacic, J. Petrak (Ch. Hefenbrock U)
2. L. Bjerre, G. Zengota, N. Magosi, E. Krcmar
3. G. Zengota, E. Krcmar, J. Petrak, M. Ivacic, O. Smetana, N. Magosi (D)

Ćwierćfinały:

Grupa I:
1. Nicki Pedersen  (5,3,4) 9
2. Martin Smolinski (0,5,3) 8
3. Jurica Pavlic (2,0,5) 7
—–
4. Jacob Thorssell (3,4,0) 7
5. Tobiasz Musielak (4,1,2) 6
6. Adam Ellis (1,2,1) 3

Bieg po biegu:
1. N. Pedersen, T. Musielak, J. Thorssell, J. Pavlic, A. Ellis, M. Smolinski
2. M. Smolinski, J. Thorssell, N. Pedersen, A. Ellis, T. Musielak, J. Pavlic
3. J. Pavlic, N. Pedersen, M. Smolinski, T. Musielak, A. Ellis, J. Thorssell

Grupa II:
1. Grzegorz Zengota  (5,5,-) 10
2. Troy Batchelor (3,D,5) 8
3. Kevin Woelbert (4,4,0) 8
—–
4. Tobias Busch (0,1,4) 5
5. Ales Dryml (2,2,3) 5
6. Chris Harris (1,3,2) 5

Bieg po biegu:
1. G. Zengota, K. Woelbert, T. Batchelor, A. Dryml, Ch. Harris, T. Busch
2. G. Zengota, K. Woelbert, Ch. Harris, A. Dryml, T. Busch, T. Batchelor (D)
3. T. Batchelor, T. Busch, A. Dryml, Ch. Harris, O. Smetana (rez.), K. Woelbert

Grupa III:
1. Rohan Tungate (5,5,-) 10
2. Lasse Bjerre (4,4,2) 8
3. Peter Ljung (2,3,4) 7
—–
4. Kenneth Bjerre (D,1,5) 6
5. Hynek Stichauer (3,2,3) 6
6. Tomas Suchanek (1,D,1) 2

Bieg po biegu:
1. R. Tungate, L. Bjerre, H. Stichauer, P. Ljung, H. Suchanek, K. Bjerre (D)
2. R. Tungate, L. Bjerre, P. Ljung, H. Stichauer, K. Bjerre, T. Suchanek (D)
3. K. Bjerre, P. Ljung, H. Stichauer, L. Bjerre, T. Suchanek

Grupa IV:
1. Emil Sajfutdinow (3,5,5) 10
2. Max Fricke (5,4,-) 9
3. Rune Holta (4,2,4) 8
—–
4. Brady Kurtz (1,3,2) 5
5. Eduard Krcmar (2,0,3) 5
6. Josef Franc (0,1,1) 2

Bieg po biegu:
1. M. Fricke, R. Holta, E. Sajfutdinow, E. Krcmar, B. Kurtz, J. Franc
2. E. Sajfutdinow, M. Fricke, B. Kurtz, R. Holta, J. Franc, E. Krcmar
3. E. Sajfutdinow, R. Holta, E. Krcmar, B. Kurtz, J. Franc, O. Smetana (rez.)

Półfinały:

Grupa I:
1. Emil Sajfutdinow (2,5,5) 10
2. Rune Holta (5,0,4) 9
3. Nicki Pedersen (4,2,3) 7
—–
4. Lasse Bjerre (1,4,0) 5
5. Troy Batchelor (3,1,2) 5
6. Jurica Pavlic (0,3,1) 4

Bieg po biegu:
1. R. Holta, N. Pedersen, T. Batchelor, E. Sajfutdinow, L. Bjerre, J. Pavlic
2. E. Sajfutdinow, L. Bjerre, J. Pavlic, N. Pedersen, T. Batchelor, R. Holta
3. E. Sajfutdinow, R. Holta, N. Pedersen, T. Batchelor, J. Pavlic, L. Bjerre

Grupa II:
1. Max Fricke (4,3,5) 9
4. Peter Ljung (0,5,4) 9
3. Martin Smolinski (5,2,3) 8
—–
4. Rohan Tungate (2,4,0) 6
5. Grzegorz Zengota (3,1,1) 4
6. Kevin Woelbert (1,0,2) 3

Bieg po biegu:
1. M. Smolinski, M. Fricke, G. Zengota, R. Tungate, K. Woelbert, P. Ljung
2. P. Ljung, R. Tungate, M. Fricke, M. Smolinski, G. Zengota, K. Woelbert
3. M. Fricke, P. Ljung, M. Smolinski, K. Woelbert, G. Zengota, R. Tungate

Finały:

Mały finał:
G. Zengota, L. Bjerre, K. Woelbert, R. Tungate, J. Pavlic, T. Batchelor (D)
Wielki finał:
E. Sajfutdinow, R. Holta, M. Smolinski, P. Ljung, M. Fricke, N. Pedersen (W)

Daniel Nowak