Zła passa przerwana

Serię trzech porażek przerwali w środę koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno. Gospodarze pokonali w hali Trapez ostatnią drużynę I ligi, ekipę Zetkamy Doral Nysa Kłodzko 64:57.

Oba zespoły środowe spotkanie rozpoczęły bardzo nerwowo. Po obu stronach mnożyły się błędy i straty. Inauguracyjną kwartę goście wygrali nieznacznie 13:12. W drugiej podopieczni Łukasza Grudniewskiego uspokoili grę, a zawodnicy wreszcie realizowali założone zadania. Efekt przyszedł natychmiastowo. Gospodarze do szatni zeszli z kilkupunktowym prowadzeniem. Wynik do przerwy brzmiał 34:26.

Po zmianie stron w szeregi Jamalex Polonii wkradło się rozluźnienie. Po kilku minutach na tablicy wyników mieliśmy już rezultat remisowy. Na szczęście miejscowi opanowali sytuację, wygrywając ostatecznie trzecią kwartę 18:13. W czwartej do głosu znowu doszli goście. Leszczynianie nie dali sobie jednak wydrzeć zwycięstwa. Jamalex Polonia 1912 Leszno pokonała Zetkamę Doral Nysę Kłodzko 64:57, przerywając w ten sposób passę trzech porażek.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Koelner – 14, Kiwilsza, Stępień i Rostalski – po 12, Sirijatowicz, Trubacz i Milczyński – po 4 i Brenk – 2.

Wyniki poszczególnych kwart: (12:13), (22:13), (18:13), (12:18)