Zima im nie strasznaW miniony weekend w ośrodku rekreacji konnej Kalumet w Boszkowie rozegrany został III Ogólnopolski Halowy Turniej Petangue o puchar Polskiej Federacji Petanque w tripletach. Następnego dnia rozegrano III Ogólnopolski Halowy Turniej Grand Prix pod patronatem Starosty Leszczyńskiego – dublety.

Pomimo niesprzyjającej aury zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem miłośników gry w bule. Ogólem w turniejach wystąpiło blisko 190 zawodników, reprezentujących najlepsze drużyny zrzeszone w Polskiej Federacji Petanque oraz zawodnicy z Estonii, Ukrainy, Czech, Francji i Turcji.
 
Pierwsze miejsce w III Ogólnopolskim Halowym Turnieju o puchar PFP zdobyła drużyna ,,Dragan " z Jedliny Zdroju, w składzie: Kamil Orpel, Sergiusz Gądek, Dawid Matuszewski, II miejsce zajęła drużyna Ukrainy w składzie Petro Hoys, Aleksandra Shevchenko, Ludmiła Fedoryshyna. III miejsce zdobyli zawodnicy z Myślenic, ,,Karambol" w składzie Dawid Żądło, Marcin Kutyła, Łukasz Święch.
 
Najlepsze miejsce z klubu Petanque Leszczynko zdobyła drużyna Pogromców, plasując się na 10. miejscu. W Ogólnopolskim Halowym Turnieju Grand Prix pod patronatem Starosty Leszczyńskiego I miejsce zdobyła drużyna ,,Zakaz kulania" z klubu Słowianka Gorzów, reprezentowana przez Pawła Pieprzyka i Dawida Wojciechowskiego, II miejsce drużyna ,,Złoty Team" ze Śremu w składzie Leszek Złotowski, Piotr Sobolewski, III miejsce polsko- turecki dublet Marcin Kutyła, Senih Demirgil.

Bardzo dobrze zaprezentował się zespół Bretania (Andrzej Jankowski, Jacek Neczyński) z Klubu Petanque Leszczynko plasując się na 6 miejscu. Zwycięzcy turniejów otrzymali pamiątkowe puchary oraz medale. Wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowano wiele cennych nagród ufundowanych przez sponsorów tegorocznych rozgrywek – Starostwo Powiatowe w Lesznie , firmy Kan-Bud, Tora, John z Grotnik, Praktiker oraz miłośnik gry w petanke Maciej Żłobiński z Katowic.