Zengota wielką nadzieją Unii Leszno

We wtorek oficjalnie potwierdzono, że skład Unii Leszno na sezon 2013 zasili Grzegorz Zengota. Wychowanek zielonogórskiego Falubazu liczy na udane występy w biało-niebieskich barwach.

Grzegorz Zengota w minionym sezonie reprezentował barwy Włókniarza Częstochowa. Nie pasował jednak do koncepcji składu przyjętej przez tamtejszych działaczy. Ofert z Ekstraligi było kilka. Dlaczego właśnie Leszno? – Było kilka powodów, dla których zdecydowałem się na starty w Unii Leszno. To jest stabilny, poukładany klub. Ma bardzo dużo sukcesów na swoim koncie – tłumaczył swoją decyzję Zengi.

Dużo nadzieje związane z tym zawodnikiem wiążą również działacze Unii Leszno. W sezonie 2013 w składzie Byków nie będzie wyraźnego lidera. Każdy będzie miał szansę stanowić o sile leszczyńskiej drużyny – Z Unią wiążę duże nadzieję. Podpisałem dwuletni kontrakt i liczę na owocną współpracę z zarządem i trenerem. Mam nadzieje, że leszczyński tor stanie się jednym z moich ulubionych. Mam nadzieję, że to będą bardzo owocne i pełne sukcesów dwa lata. Jestem pełen optymizmu i liczę, że przywioze sporo punktów, co przełoży się na medale dla drużyny – powiedział Grzegorz Zengota.

Zawodnik do sezonu, tak jak co roku do sezonu będzie przygotowywał się indywidualnie. Oprócz tego wyruszy z ekipą Unii na obóz przygotowawczy do Szklarskiej Poręby.

Daniel Nowak