Zengota także z kontraktemZgodnie z ocziekiwaniami, Grzegorz Zengota przedłużył kontrakt z Fogo Unią Leszno na sezon 2017. Jest to czwarty senior w talii Piotra Barona.

Dla wychowanka klubu z Zielonej Góry będzie to już piąty sezon w biało-niebieskich barwach. – Grzegorz startuje u nas od 2013 roku i z każdym kolejnym sezonem staje się coraz lepszym żużlowcem. To bardzo ambitny zawodnik, który stawia sobie poprzeczkę za każdym razem wyżej. Chcieliśmy żeby Zengi występował u nas w przyszłym roku, a on sam również wyrażał chęć jazdy w naszym zespole. Odbyliśmy kilka rozmów i doszliśmy do porozumienia. Kibice darzą go dużą sympatią i z pewnością będą zadowoleni z tego, że w dalszym ciągu będzie reprezentował barwy naszego klubu – informuje prezes Piotr Rusiecki.

Zawodnik bardzo chciał zostać w Lesznie, stąd nie wahał się ani chwili, by parafować nową umowę. – Zostaję i nie pozbędziecie się mnie tak łatwo (śmiech). Cieszę się, że będę mógł zdobywać punkty dla Unii już piąty rok z rzędu. Nie brałem pod uwagę żadnej innej opcji. W zasadzie dawno porozumieliśmy się z prezesem, tylko musieliśmy nieco poczekać z oficjalną informacją – powiedział Zengota. – Pozostajemy niemal w niezmienionym składzie. Czekamy tylko na jednego zawodnika. Mamy nadzieję, że będzie to mocne ogniwo, które będzie do nas pasowało. Myślę, że ten sezon co za nami, nie powtórzy się i będziemy walczyć o to, na co Unia zasługuje – dodał pełen nadziei.