Zengota: Jestem zadowolony

Zawodnikiem, który walnie przyczynił się do zwycięstwa Fogo Unii Leszno nad PGE Marmą Rzeszów, był Grzegorz Zengota. 24-latek zwyciężył decydującą piętnastą gonitwę, w całym meczu zdobywając pokaźną ilość punktów.

Popularny Zengi zapisał na swoim koncie 10 oczek i dwa bonusy. Był jedną z najjaśniejszych postaci czwartkowego treningu punktowanego. – Jestem zadowolony z występu. Cieszę się, że przyczyniłem się do zwycięstwa drużyny. Odpowiadał mi tor, na którym ścigaliśmy się. Do inauguracyjnego spotkania rozegramy jeszcze kilka sparingów, mocniej potrenujemy, by być w pełni przygotowanymi do rywalizacji ligowej – stwierdził po wygranym spotkaniu z Żurawiami.

W niedzielę podczas sparingu z zespołem częstochowskim, wychowanek klubu z Zielonej Góry jeździł w parze wspólnie z Przemysławem Pawlickim. Nieco inna sytuacja miała miejsce w czwartek, kiedy to jedną parę stanowił razem z Fredrikiem Lindgrenem. – Ze swojej strony mogę powiedzieć, iż jazda i komunikacja z Fredrikiem wyglądała dobrze. Uważam, że jestem w stanie wywiązać się ze swojej roli, będąc ustawionym w każdej z par – zakończył nowy nabytek leszczyńskich Byków.

Rozmawiał: Łukasz Kaczmarek