Zengota i Bjerre w Szwecji



Dwóch zawodników Fogo Unii Leszno wystąpiło we wtorkowych meczach ćwierćfinałowych Elitserien. Znacznie lepiej z nich spisał się Kenneth Bjerre, który wywalczył 13 oczek.

W Hallstavik wystąpił drugi z Byków – Grzegorz Zengota. Polak tego spotkania nie zapisze jednak do udanych, bowiem w trzech startach wywalczył zaledwie 1 punkt.

Rospiggarna Hallstavik: 50
1. Andreas Jonsson (2,1*,2,2*,3) 10+2
2. Kim Nilsson (1*,1,2,0) 4+1
3. Mads Korneliussen (3,1*,3,3,2*) 12+2
4. Chris Harris (1,2,2*,2) 7+1
5. Maciej Janowski (2*,3,1*,3) 9+2
6. Timo Lahti (1,3,0,1) 5
7. Jonas Davidsson (3,D,0,0) 3

Ikaros Smederna Eskilstuna: 40
1. Kenni Larsen (0,0,1*,1*) 2+2
2. Paweł Przedpełski (3,3,2,0,1) 9
3. Grigorij Łaguta (T,0,3,1) 4
4. Peter Karlsson (2,2*,3,3,2,0) 12+1
5. Grzegorz Zengota (0,1,0) 1
6. Oliver Berntzon (2,0,3,1,2*) 8+1
7. Magnus Zetterstroem (0,1,D,3) 4

Bieg po biegu:
1. P. Przedpełski, A. Jonsson, K. Nilsson, K. Larsen 3:3 (3:3)
2. J. Davidsson, O. Berntzon, T. Lahti, M. Zetterstroem 4:2 (7:5)
3. O. Berntzon, M. Korneliussen, P. Karlsson, Ch. Harris 4:2 (11:7)
4. T. Lahti, M. Janowski, M. Zetterstroem, G. Zengota 5:1 (16:8)
5. O. Berntzon, P. Karlsson, K. Nilsson, J. Davidsson (D) 1:5 (17:13)
6. P. Przedpełski, Ch. Harris, M. Korneliussen, K. Larsen 3:3 (20:16)
7. P. Karlsson, K. Nilsson, A. Jonsson, G. Łaguta 3:3 (23:19)
8. M. Korneliussen, Ch. Harris, G. Zengota, M. Zetterstroem (D) 5:1 (28:20)
9. M. Janowski, P. Przedpełski, K. Larsen, T. Lahti 3:3 (31:23)
10. P. Karlsson, A. Jonsson, O. Berntzon, J. Davidsson 2:4 (33:27)
11. M. Zetterstroem, O. Berntzon, T. Lahti, J. Davidsson 1:5 (34:32)
12. G. Łaguta, Ch. Harris, M. Janowski, P. Przedpełski 3:3 (37:35)
13. M. Korneliussen, P. Karlsson, K. Larsen, K. Nilsson 3:3 (40:38)
14. M. Janowski, A. Jonsson, G. Łaguta, G. Zengota 5:1 (45:39)
15. A. Jonsson, M. Korneliussen, P. Przedpełski, P. Karlsson 5:1 (50:40)

Kenneth Bjerre poprowadził swoją drużynę, Indianernę Kumla, do zwycięstwa we wtorkowym meczu. Duńczyk, z 13 oczkami, był liderem Indian.

Indianerna Kumla: 58
1. Fredrik Lindgren (3,3,1,1*,1*) 9+2
2. Piotr Świderski (0,2*,0,1) 3+1
3. Kenneth Bjerre (2,3,3,3,2) 13
4. Cameron Woodward (1*,2*,2*,0) 5+3
5. Piotr Protasiewicz (3,3,3,2) 11
6. Mikael Max (2*,1,0,2*) 5+2
7. Antonio Lindbaeck (3,3,3,3) 12

Dackarna Malilla: 32
1. Michael Jepsen Jensen (1*,1,1*,1*,2,2,0) 8+3
2. Rune Holta (2,0,0,2,2,3) 9
3. Aleksandr Łoktajew (3,1,2,0,1*,0) 7+1
4. Nicki Pedersen – zastępstwo zawodnika
5. Joonas Kylmaekorpi (2,1,0,0,3) 6
6. Robin Aspegren (0,U,1) 1
7. Dennis Andersson (1,0,0) 1

Bieg po biegu:
1. F. Lindgren, R. Holta, M. J. Jensen, P. Świderski 3:3 (3:3)
2. A. Lindbaeck, M. Max, D. Andersson, R. Aspegren 5:1 (8:4)
3. A. Łoktajew, K. Bjerre, C. Woodward, R. Holta 3:3 (11:7)
4. P. Protasiewicz, J. Kylmaekorpi, M. Max, D. Andersson 4:2 (15:9)
5. A. Lindbaeck, P. Świderski, A. Łoktajew, R. Aspegren (U) 5:1 (20:10)
6. K. Bjerre, C. Woodward, M. J. Jensen, R. Holta 5:1 (25:11)
7. F. Lindgren, A. Łoktajew, M. J. Jensen, P. Świderski 3:3 (28:14)
8. K. Bjerre, C. Woodward, J. Kylmaekorpi, A. Łoktajew 5:1 (33:15)
9. P. Protasiewicz, R. Holta, M. J. Jensen, M. Max 3:3 (36:18)
10. A. Lindbaeck, M. J. Jensen, F. Lindgren, J. Kylmaekorpi 4:2 (40:20)
11. A. Lindbaeck, M. Max, R. Aspegren, D. Andersson 5:1 (45:21)
12. P. Protasiewicz, R. Holta, A. Łoktajew, C. Woodward 3:3 (48:24)
13. K. Bjerre, M. J. Jensen, P. Świderski, J. Kylmaekorpi 4:2 (52:26)
14. J. Kylmaekorpi, P. Protasiewicz, F. Lindgren, A. Łoktajew 3:3 (55:29)
15. R. Holta, K. Bjerre, F. Lindgren, M. J. Jensen 3:3 (58:32)

Piotr Walkowiak