Zengota finalistą Mistrzostw Europy Par



W niedzielę w słowackiej Žarnovicy odbył się półfinał żużlowych Mistrzostw Europy Par. Punkty dla biało-czerwonych zdobywał Grzegorz Zengota, który wspólnie z Tobiaszem Musielakiem i Mateuszem Szczepaniakiem triumfowali w turnieju, awansując tym samym do finału tej imprezy.

O zwycięstwie biało-czerwonych zdecydował bieg dodatkowy. Najskuteczniejszym wśród Polaków był Michał Szczepaniak, zdobywca 11 punktów. Po 8 oczek do dorobku naszej reprezentacji dołożyli Grzegorz Zengota i Tobiasz Musielak.

Wyniki:
I. POLSKA: 27+3

9. Grzegorz Zengota (2,1,3,2) 8
10. Tobiasz Musielak (3,-,0,2,3) 8
19. Mateusz Szczepaniak (3,3,3,2) 11+3

II. ROSJA: 27+2
13. Wiktor Kułakow (3,3,2,1,2,2) 13
14. Andriej Kudriaszow (2,2,1,3,3,3) 14+2

III. ŁOTWA: 24
7. Maksims Bogdanovs (3,2,3,0,2,2) 12
8. Ķasts Puodžuks (2,U/W,2,2,3,3) 12

IV. UKRAINA: 16
5. Stanisław Melnyczuk (D,3,3,2,1,1) 10
6. Andrij Kobrin (1,2,2,1,0,D) 6

V. SŁOWENIA: 15
11. Nick Škorja (1,1,1,3,3,U/W) 9
12. Denis Štojs (0,0,3,-,2,1) 6
20. Jan Pintar (U/W)

VI. SŁOWACJA: 11
1. Patrik Búri (3,1,1,2,1,1) 9
2. Jakub Valkovič (2,0,0,0,-,0) 2
15. Ján Mihálik (0) 0

VII. BUŁGARIA: 6
3. Milen Manew (1,1,1,D,1,1) 5
4. Hristo Hristov (0,D,0,1,0,0) 1

Bieg po biegu:
1. P. Búri, J. Valkovič, M. Manew, H. Hristov
2. M. Bogdanovs, Ķ. Puodžuks, A. Kobrin, S. Melnyczuk (D)
3. T. Musielak, G. Zengota, N. Škorja, D. Štojs
4. W. Kułakow, A. Kudriaszow, P. Búri, J. Valkovič
5. S. Melnyczuk,  A. Kobrin, M. Manew, H. Hristov (D)
6. M. Szczepaniak, M. Bogdanovs, G. Zengota, Ķ. Puodžuks (U/W)
7. W. Kułakow, A. Kudriaszow, N. Škorja, D. Štojs
8. S. Melnyczuk,  A. Kobrin, P. Búri, J. Valkovič,
9. M. Bogdanovs, Ķ. Puodžuks, M. Manew, H. Hristov
10. M. Szczepaniak, W. Kułakow, A. Kudriaszow, T. Musielak
11. D. Štojs, P. Búri, N. Škorja, J. Valkovič
12. G. Zengota, T. Musielak, H. Hristov, M. Manew (D)
13. N. Škorja, S. Melnyczuk,  A. Kobrin, J. Pintar (U/W)
14. A. Kudriaszow, Ķ. Puodžuks, W. Kułakow, M. Bogdanovs
15. M. Szczepaniak, G. Zengota, P. Búri, J. Mihálik
16. N. Škorja, D. Štojs, M. Manew, H. Hristov
17. A. Kudriaszow, W. Kułakow, S. Melnyczuk,  A. Kobrin
18. Ķ. Puodžuks, M. Bogdanovs, P. Búri, J. Valkovič,
19. A. Kudriaszow, W. Kułakow, M. Manew, H. Hristov (D)
20. T. Musielak, M. Szczepaniak, S. Melnyczuk,  A. Kobrin (D)
21. Ķ. Puodžuks, M. Bogdanovs, D. Štojs, N. Škorja (U/W)

Bieg dodatkowy o 1. miejsce:
22. M. Szczepaniak, A. Kudriaszow