Zengota: Do trzech razy sztukaBardzo dobry występ w meczu z Betard Spartą Wrocław zaliczył Grzegorz Zengota, który był jednym z liderów miejscowych. Już w poniedziałek Byki czeka zaległy mecz w Zielonej Górze. Zawodnik zapowiada walkę o zwycięstwo.

Cieszymy się niezmiernie, bo to był dla nas bardzo ważny mecz. To zwycięstwo mocno przybliżyło nas do play-off – mówił po meczu w Lesznie Grzegorz Zengota. Zawodnik skupia się teraz wyłącznie na meczu w Zielonej Górze, który jest dla niego ważny w sposób szczególny. – Teraz mamy bardzo ważny mecz w Zielonej Górze. Byłoby fajnie gdybyśmy wygrali, bo podniosłoby to nasze notowania w ligowej tabeli – podkreślał.

Zengota w Zielonej Górze się wychował. Tam zdał licencje i święcił największe sukcesy  jako junior – Mam podwójnie trudne zadanie, bo będę startował z chłopakami, z którymi wcześniej startowałem w jednej drużynie – mówił. Zawodnik mimo doskonałej znajomości zielonogórskiego owalu, do tej pory w meczach ligowych rozgrywanych na W69 nie błyszczał.  – Do trzech razy sztuka. Jak nie teraz, to kiedy mam sobie z tym poradzić. Myślę, że już dojrzałem do tego i jestem na to gotowy. Zrobie wszystko, by nie zawieść waszych oczekiwań – zapewniał jeden z liderów biało-niebieskich.

Daniel Nowak