Ze Świdnicą bez liderów

W nadchodzącą sobotę w hali Trzynastka, osłabiony brakiem swoich liderów Real Astromal Leszno zmierzy się z niżej notowaną ŚKPR Świdnicą. 

Po zaledwie kilku dniach od porażki w Płocku, do walki o kolejne punkty przystąpią nasi szczypiorniści. Rywalem leszczyńskiego zespołu będą świdniczanie.

Im bliżej końca sezonu, tym coraz mniej zawodników zdolnych do gry ma Real Astromal. Urazy Michała Przekwasa, Krzysztofa Misiaczyka i Marcina Tórza nie ułatwiają zadania trenerowi Ryszardowi Kmiecikowi. Brak kluczowych postaci dało się odczuć podczas środowego, przegranego meczu z Orlen Wisłą II. Mimo kłopotów kadrowych, wsparci o juniorów leszczynianie, są faworytem spotkania. Przyjezdni to jedna ze słabszych ekip w lidze, co dobitnie pokazuje tabela. Do tej pory ŚKPR zdobył zaledwie cztery punkty i wisi nad nim widmo spadku. Chcąc, nie chcąc, podopieczni Konrada Schneidera muszą zacząć wygrywać, by się utrzymać. Z kolei nasza drużyna będzie dążyć do jedenastego zwycięstwa w sezonie.

W pierwszej rundzie rozgrywek, Leszno pokonało na wyjeździe Świdnicę 28:23. Czy teraz będzie podobnie? Początek zawodów w hali Trzynastka o godzinie 18:00. Dodajmy, iż relację tekstową LIVE będą mogli Państwo śledzić za pośrednictwem naszego portalu.

(kk)