Ze Spartą o honorW ostatnim meczu rundy zasadniczej PGE Ekstraligi, Fogo Unia Leszno podejmie na własnym torze Betard Spartę Wrocław. Czy Byki godnie pożegnają się z własną publicznością i odniosą wreszcie długo oczekiwane zwycięstwo?

Wrocławianie do Leszna przyjadą niezwykle zmobilizowani. Ewentualne zwycięstwo w konfrontacji z drużyną Adama Skórnickiego, przy porażce Grudziądza w Toruniu da Spartanom wymarzony awans do pierwszej czwórki. Podopieczni Piotra Barona nie są bez szans. Wystarczy przypomnieć sobie zeszłoroczny finał, w którym Sparta walczyła z Unią, jak równy z równym. Liderem gości z pewnością będzie Tai Woffinden. Świetnie jako prowadzący parę radzi sobie w tym sezonie Vaclav Milik. Ponadto do składu po kontuzji ma powrócić Maksym Drabik. Spartanie nie stoją zatem na straconej pozycji.

Fogo Unia Leszno ma już tylko matematyczne szanse na ucieczkę z siódmego miejsca w tabeli. Leszczynianie musieliby pokonać Spartę co najmniej 59:31 i liczyć na porażkę rybniczan na własnym torze. Nie oszukujmy się – to scenariusz mało realny. W Lesznie próżno szukać pozytywów. Cieszyć może wyłącznie forma juniorów, która wydaje się, z każdym spotkaniem rośnie. Menadżer Adam Skórnicki ponownie nie powołał do składu Nickiego Pedersena. Czy to oznacza, że Duńczyk rozstanie się z Unią? Mimo ważnego kontraktu jest to bardzo prawdopodobne, a brak Powera w składzie z pewnością nie jest przypadkiem. W ostatnich spotkaniach przebudził się Peter Kildemand, który przesunięty został na pozycję nr 13.

Czy gospodarze będą jeszcze w stanie wykrzesać trochę sił i zawalczyć o zwycięstwo ze Spartą? Czy nie zabraknie motywacji? O tym przekonamy się w najbliższą niedzielę. Początek spotkania o godzinie 19:30. Wszyscy liczymy, że Byki w meczu o honor odniosą długo oczekiwany ligowy triumf.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław:
1. Tai Woffinden
2. Szymon Woźniak
3. Maciej Janowski
4. Tomasz Jędrzejak
5. Vaclav Milik
6. Adrian Gała
7.

Fogo Unia Leszno:
9. Piotr Pawlicki
10. Tobiasz Musielak
11. Grzegorz Zengota
12. Emil Sayfutdinov
13. Peter Kildemand 
14.
15. Bartosz Smektała

(n)