Zdobyli Kościerzynę

SONY DSC

Z trzema cennymi punktami do Leszna wracają nasi szczypiorniści. Real Astromal wygrał na wyjeździe z wyżej notowanym Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna 23:20.

Mecz od samego początku układał się po myśli gości. Choć to miejscowi objęli prowadzenie, to w kolejnych fragmentach nasz zespół był skuteczniejszy. Już w 6 minucie po rzucie Huberta Szkudelskiego było 3:1 dla Realu Astromal. Z czasem przewaga naszej drużyny zaczęła się powiększać. W 23 minucie wynosiła już pięć bramek. Taki stan utrzymywał się do 28 minuty. Na 180 sekund przed końcem pierwszej odsłony, dwukrotnie do siatki trafił Łukasz Szala, a rzutem na taśmę rzut karny zmarnował Marcin Giernas i do przerwy mieliśmy tylko 12:9.

Po zmianie stron również jako pierwszy strzelanie rozpoczął klub znad Pomorza. W kolejnej fazie do głosu doszli jednak leszczynianie. W 42 minucie, dystans pomiędzy obiema ekipami znowu wynosił pięć bramek. Było bowiem 17:12. Wydawało się, że Real Astromal ma wszystko pod kontrolą. W końcówce zrobiło się nerwowo. Rywal odrobił straty. Było 20:19, a na dodatek 2-minutową karę otrzymał Krzysztof Misiaczyk. Mimo osłabienia, przyjezdni utrzymali nerwy na wodzy i odnieśli zwycięstwo w stosunku 23:20.

Bramki dla Realu Astromal zdobywali: Przekwas i Krystkowiak po 4, Misiaczyk i Raczkowiak po 3, Giernas, Meissner, Szkudelski i Leder po 2 oraz Frieske 1.