Zdecydowanie lepsze

Zdecydowanie lepsze od swoich przeciwniczek były w sobotę leszczyńskie koszykarki. xDemon Tęcza rozgromiła na wyjeździe MKS Polkowice 68:32.

W dobrych nastrojach do półfinałowych zmagań o awans do I Centralnej Ligi Kobiet, przystąpi xDemon Tęcza. Nasz zespół dzielił i rządził na parkiecie w Polkowicach. Przewaga leszczynianek nie podlegała żadnej dyskusji. Pierwsza kwarta zakończyła się wysokim triumfem. W następnej ćwiartce, gospodynie wykazały więcej waleczności, minimalnie przegrywając. Po przerwie, obraz gry się nie zmienił. W drugiej połowie, podopieczne Krzysztofa Zajca całkowicie zdominowały rywalki. Na szczególną uwagę zasługuje ostatnia partia, w której wiceliderki zaprezentowały się znakomicie, punktując niemalże w każdej akcji. Ostatecznie, przyjezdne gładko ograły MKS 62:38.

Wyniki w kwartach: 9:16, 10:13, 7:13, 6:26

Punkty dla xDemon Teczy zdobywały: Janowicz 14, Mićków 11, Moszak, Czmochowska i Gadkowska po 8, Pietrzak 6, Jaworowska 5, Karolewicz 4, Iradzka i Lubińska po 2.