Zdecydowała świetna trzecia kwarta

W niedzielę cenne zwycięstwo nad Enea AZS AJP II Gorzów Wielkopolski odniosła Pompax Tęcza Leszno. Mecz zakończył się rezultatem 61:55.

Pierwsza połowa nie zwiastowała triumfu gospodyń. Rozpoczęło się od trójki Justyny Hołtyn. W odpowiedzi za trzy trafiła Julita Michniewicz, co pokazało, że gorzowianki nie przyjechały do Leszna na wycieczkę. Przyjezdne świetnie spisywały się w pierwszej kwarcie. Osiągnęły nawet 9 punktów zaliczki, choć ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się rezultatem 17:22. W drugiej ćwiartce rywali znowu nabrały rozpędu i znowu uciekły miejscowym. Na szczęście podopiecznie Krzysztofa Zajca ponownie zdołały odpowiedzieć. Wynik pierwszej połowy na 30:35 ustalił trzypunktowy rzut Mai Pietrzak.

Wszystko rozpoczęło się od początku niemal tuż po wznowieniu. Dzięki skutecznej trójce Igi Walentowskiej, na tablicy wyników mieliśmy 35:35. To był przełomowy moment tego meczu, po w dalszej jego fazie na prowadzeniu były już tylko leszczynianki. Trzecia kwarta to był popis niezwykle skutecznej Tęczy, która wygrała ten fragment 21:5. To stawiało leszczynianki w bardzo korzystnej sytuacji przed ostatnią ćwiartką. Gorzowianki nie spuściły jednak głów i walczyły do końca. Przewaga miejscowych stopniała do zaledwie 5 oczek, ale tęczowe były w stanie utrzymać korzystny rezultat. Ostatecznie, po bardzo ciekawym meczu Pompax Tęcza Leszno pokonała Enea AZS AJP II Gorzów Wielkopolski 61:55.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywały: Grabska – 16, Walentowska – 13, Pietrzak – 12, Hołtyn – 10, Arczewska – 7 i Franckowiak – 3.

Pompax Tęcza Leszno – Enea AZS AJP II Gorzów Wielkopolski w obiektywie