Zawieszą Kennetta w Polsce?

Zawodnik Unii Leszno, Edward Kennett za stosowanie nieregulaminowych tłumików na Wyspach Brytyjskich został pozbawiony startów przez tamtejszą federację na tydzień. Jak się okazuje Brytyjczyk może mieć nieprzyjemności z tego tytułu również w Polsce.
Sam zawodnik przyznaje, iż był nieświadomy a stary tłumik został założony przez jednego z jego mechaników. Cała sprawa jest na tyle poważna, że i występy w Polsce Edwarda Kennetta stanęły pod dużym znakiem zapytania. – To bardzo poważne wykroczenie, może być zawieszony nawet na pół roku i to w startach na całym świecie. FIM może zrobić to dla przykładu – mówi komisarz techniczny zawodów międzynarodowych, kierownik Caelum Stali Gorzów, Krzysztof Orzeł.

Nie ma jednak obaw, że zawodnik nie wystąpi w niedzielnym spotkaniu pierwszej rundy play-off. – Kennett wystąpi na 100% – uspokaja dyrektor zarządzający Unii, Ireneusz Igielski. – Komisja dyscyplinarna FIM, która bada sprawę zbiera się we wtorek 16 sierpnia i zapewne wtedy zapadną jakieś decyzje – dodaje.

Łukasz Kaczmarek