Zatrzymać Diabły z ChojnicRed Devils Chojnice będzie kolejnym rywalem GI Malepszy Futsal Leszno w ramach rozgrywek Statscore Futsal Ekstraklasy. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę w hali Trapez.

Leszczynianie nie ma korzystnego bilansu w pojedynkach z ekipą Red Devils Chojnice. W przeszłości rywale zdecydowanie częściej opuszczali parkiet jako zwycięzcy. Dla biało-czerwonych ostatnie wspomnienia należą jednak do miłych. W poprzednim sezonie, dokładniej w marcu bieżącego roku GI Malepszy Futsal Leszno ograł na wyjeździe Diabły 4:3 i to zwycięstwo pozwoliło podopiecznym Tomasza Trznadla opuścić strefę spadkową. Potem, jak wiemy sezon przerwano.

Chojniczanie to zespół po sporych zmianach. Do najważniejszych należy zaliczyć utratę Jakuba Kąkola. Bramkostrzelnego Polaka zmienił równie bramkostrzelny Hiszpan – Alejandro Arriazu Asensio, który w tym sezonie ma już na swoim koncie 6 bramek. Red Devils to zresztą ekipa mocno międzynarodowa i nad wyraz nieobliczalna. Rywale mają na swoim koncie 8 punktów, co przy 5 oczkach naszego zespołu może robić wrażenie.

Leszczynianie do sobotniej potyczki przystąpią w bardzo dobrych nastrojach. W środę odnieśli przecież pierwsze ligowe zwycięstwo, a w hali Trapez z całą pewnością będą chcieli pójść za ciosem. Do składu powrócą Adrian Niedźwiedzki i Michał Bartnicki. Niestety zabraknie kontuzjowanych Piotra Pietruszko i Jana Martina.

GI Malepszy Futsal Leszno nie miał łatwego początku sezonu. Patrząc jednak w terminarz, najbliższe mecze powinny być sporą okazją do zdobywania ligowych punktów. Aby pisać o jakiejś passie, najpierw trzeba pokonać Diabły z Chojnic. Dodajmy, iż początek pojedynku w hali Trapez zaplanowano na godzinę 18:00.

W związku z ogłoszonymi nowymi zasadami związanymi z pandemią koronawirusa do hali Trapez będzie mogło wejść jedynie 160 kibiców. Pierwszeństwo mają posiadacze karnetów. Dotychczas zakupione bilety na to spotkanie zachowują ważność, ale ogólna liczba dostępnych wejściówek znacznie spadła. Sprzedaż prowadzona jest tylko przez internet, za pośrednictwem strony klubowej.